12 Balas

VIP Member

blh jer .. tpi biar bercampor dgn gula ker , dgn ais ker .. jgn mnum ori lepas kupas trus mnum .. sbb air kelapa tu ada rasa tajam2 rasa gas2 tu kalau ori dri kelapa .. kalau dah cmpor dgn ais ker dgn gula ker hilang rasa gas2 tajam2 tu .. gas2 tajam2 tu yg menyebabkan keguguran kalau mnum diawal pregnancy dan salah satu induce semulajadi utk yg overdue 🙂

Lain orang mungkin lain kesan nya . Alhamdulillah . Sejak awal kehamilan saya amalkan minum air kelapa fresh dari pokok . Tak pun saya akan beli buah kelapa yang jual kat tepi jalan . Kandungan saya setakat nih baik . Takda masalah apa2 . Sis boleh tanya doktor untuk lebih lanjut . Jangan terlalu dengar cakap2 orang . Rujuk doktor .

Mak saya kata air kelapa seeloknya minum 5 bulan ke atas , amalkan hari hari supaya kulit baby licin . Kalau bawah 5 bulan mak saya tak kasi sebab baby kecik lagi air kelapa tu tajam takut keguguran sebab setiap orang antibody tak sama .

Kenapa xblh ye sy pun tak tau. If risau minum sikit je. Sy pun minum sikit je tanpa tau kenapa xblh 😅 siapa tau kenapa tak boleh minum air kelapa secara klinikal/tauliah doc?

Air kelapa tajam , mak saya pun tak kasi minum masa awal kandungan sebab dia kata antibody manusia lain lain , ada yang ok tapi ada jugak yang lemah . Untuk keselamatan jangan minum tapi kalau awak rasa antibody awak kuat boleh je minum

VIP Member

Lain badan lain penerimaan. Ad org mnum ok. Ad org mnum prut krem dan sbgainya. Jd ikut diri sndri.😅 klau sy bnda xpasti ni. Sy xbuat. 😊

Btl tu sis..agree with u😂✌

air kelapa lg elok.lg menambah kesuburan ank.kalu dkt nk brsalin elok minum air klpa.kulit ank akn nmpk bersih je bila keluar nti.

VIP Member

btl seme org x sm...sy dgr nsht mak jgn minum awal kndngan tp bila kndngan dah msk 7 bln bleh tu bg baby bersih katanya

Saya dri mndung smpai hbs pantang nak Sgt minum kelapa n tebu tapi tulah kena tgu kuat betol bru boleh mnum

Air kelapa sngt digalakkan minum waktu2 preggy nie. Klau saya.. Saya minum & amalkan setiap mnggu..

Klau sy mmg dr awal kehamilan,sy minum jea air kelapa.. Sy beli yg jual sebijik2 tu btol..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan