MOGTT (minum air gula)

Nak tanya ada x mommies yg ada pengalaman muntah sejam selepas minum air gula? Perlu ulang test x?sbb sy x bgtau doctor yg sy muntah selepas sejam minum air gula tp darah still kena ambil lah..

12 Balas
Tulis jawapan

taksilap saya ambil darah selepas dua jam minum air gula kan. if muntah balik after sejam, please tanya semula doc n nurse. jgn berdalih atau sembunyi apaa apa semasa checkup. sbb semuanya utk kebaikan ibu dan baby. Kalau takperlu ulang test, that's good for you. Kalau perlu ulang pun, still good for you and baby. sbb ada kes Yang mmg si ibu menghidap diabetes sewaktu Hamil, tipu maklumat mmg risiko kpd bayi sewatu kandungan atau kelahiran nanti. saya sendiri ada GDM semasa Hamil. takut results tak tepat. itu shj 😊 semoga dipermudahkan

Baca lagi

wajib bgtau.. tkut risiko kt baby.. dh pnh baca artikel baby meninggal dpm kandungan sbb ibu x bgtau muntah masa mnm air gula.. air gula tu penting ya.. kalau kita positif gdm, dktor dan nurse akan pantau ikut keadaan smasa.. jgn ambil ringan.. nurse x marah pn kalau muntah.. chill je

sy pun muntah juga lepas sejam minum air gula pertama hari tu.. tp terus bgtau nurse, kena ulang semula next week nya sis.. sis check dgn dr/ nurse ya, moga dipermudahkan urusannya πŸ’•

VIP Member

better sis tanya balik doc dgn nurse la. sebab takut nanti kemudian hari ada effect lain kalau dorang tak dapat detect kita ada kencing manis

kalo lps sejam patutnya takde mslh.sbb sy cmtu. sekali sy wat kt kk..sy muntah selepas sejam. then kali kedua kt hosp.. pn lepas sejam ok je

Bagitahu,, takut pape nanti jd mslah pulak awk ngn baby tu,, kite terpakse je lah hadap utk kebaikan.. Sbb ade kes. Smga dipermudahkan

Saya pulak kali ketiga minum muntah bila bagitas doktor dia kata xyah ulang la diam diam saja la mcm mn pulak ya

sebaik2nya sis bagitau nurse atau doktor.. sbb kita tak tau apa yg akn terjdi nnti.. utk keselamatan baby..

kene cakap kt doktor..nnt repeat minum..utk keselamatan baby jugak..

kena buat temujanji semula minum air gula kalau dah muntah