βœ•

58 Balas

Semoga u kuat sis. Jgn gugurkn. Nnti baby lahir bertmbh rezeki tau. Trus trang sja dgn parent. Tak lma diorg potpetpotpet tu nnti. Bnda dh jdi kn, nk buat mcm mna. Ujian sis. Tuhan takkn uji umatnya diluar kemampuan umat itu sndri.

VIP Member

kalau boleh sis jaga baby tu kesian baby dlm your tummy. sy pun mengandung before kawin baru je kawin bulan12 umur baru 19thnπŸ˜… awalΒ² tu mmg panik takut nak bgtau fams tapi skg dah okay. skg baby dah 21week 😊

Fikir masakΒ², if belum kawin pn jgn gugur kan bby tu, ramai yg nak bby tau, klu kita dh buat dosa berzina, x kan nk tmbah dosa membunuh plk... If dh kawin, kesian bby tu, darah dging kita dear..... Amanah Allah....

Teruskan jela sis. Dah rezeki. Jgn risau tanggapan orang. Dari abort berdosa sis. I ada kawan mcm u yg mmg terfikir nak abort sbb lelaki tu xnk. Percaya sis. Allah gantikan yg lebih baik dr lelaki tu.

Untung lah takyah banyakx2 usaha dah lekat aku ni dah 2tahun kahwin still menunggu lepas keguguran September 2019 . Mommyx2 yang sedang pregnant tu doakan saya k. Tieya_

Kan sis..hmm kita susah payahhhh usaha..lekat je gugur..lekat je gugur..smpai terpikir..nPe laa org cmni tak pkir..susahnyaaa nak lekat.😭 sy dh 3 kali gugur sis..payah nyaaa nak lekat..dorg senang nak buang😞

Jngn gugur baby..kasihn itu adaalh nyawa..satu hari sis nak baby tp yg dia ATAS tk bagi baru sis rasa menyesal..jngn berbuat dosa..kasihn baby tk berdosa sis..fikir 10x sblm gugur baby..

VIP Member

Tolonglah jangan gugurkan , takkan awak nak menanggung dosa tu sampai ke akhir hayat, biarlah dia lahir ke dunia ni, cuba cari orang yg sesuai supaya dapat membantu

Jgn buang sis. Dia xsalah. Kita yg salah. Kenapa nk libatkan dia 😊 simpanla, besarkan. Best pregnnt nih. πŸ˜… tkut nt buang Allah dah xkasi dah lpas ni. Takecare 😘

Sis, jgn gugurkan. Sebaiknya, bgtau sj parents n cba cari org yg nak angkat. Skg pn byk tmpt kebajikan yg blh terima baby..cba dpt kn bantuan n nasihat mereka. 😊

Jangan gugurkan. Kesian baby tu.. saya dan suami tunggu 11 tahun baru Allah bagi rezeki. Simpan dan jaga lah kandungan elok2. Ramai yg nak baby tu nanti sis..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan