Belum ada tanda bersalin

Hi mommies semuaa , sapa sini due date september tapi belum ada tanda nak bersalin ? harini dah 39week 1day ๐Ÿ˜ญ tapi tanda apa pun tak ada lagi , sakit apa pun tak juga . hmm ada apa2 tips tak? risau overdue hm . saya punya gelabah sampai tahap menangis hari2 sebab takut . hmm macam mana nak buat ๐Ÿฅฒ #firstbaby

18 Balas
Tulis jawapan

saya haritu pon takde tanda langsung. sehari sebelum bersalin pon kerja mcm biasa. tak sangka esok pagi nya masa subuh rasa contraction then air ketuban pecah. saya bersalin pukul 2pm hari yg sama pada 39 weeks 1 day. so konklusinya, bersalin ni boleh jadi tiba2. get ready je mentally dan physically. beg hosp dah kena ready.

Baca lagi
8mo ago

start sakit masa dpt contraction waktu subuh tu je. tu pon tak sakit sangat. still boleh kemas rumah dulu sebelum pergi hosp. bila dah sampai PAC kat hosp, dan lepas doc seluk check bukaan baru start rasa contraction yg kuat. sebelum hari bersalin mmg saya x de rasa sakit apa2. masa tu risau jugak bila lah nak bersalin ni huhu. cuma dalam 2 minggu sebelum bersalin saya ada cirit birit tapi dalam 3 hari je. org kata tu tanda nak bersalin. saya mmg takde tanda lain. org ofis pon dok tanya dah ada tanda ke? saya dok kata takde pon. tiba2 esok bersalin. alhamdulillah mudah urusan bersalin saya. saya mmg jenis aktif kat ofis sbb bukan kerja duduk kat meja ja. kat rumah pon selalu buat senaman utk ibu mengandung.

saya rasa awak kena kerap bersama suami dan pancut dalam. sebab kawan saya buat macam ni pada usia kandungan 36 weeks dan esok tu terus beranak. dia ada 3 orang anak, dan ketiga orang anak dia buat macam tu untuk mudahkan proses bersalin. kesemua anak dia bersalin pada usia kandungan 36 weeks.

8mo ago

Saya pun ada keputihan hijau tu, tp sb doktor ada bagi ubat insert kt miss v tu. Okay je takda masalah nak bersama dgn suami. Janji lepastu kena cuci bersih lah.

Saya sis. 3.9 ni due saya. Sakit nya takda tanda nya takda. Mcm2 saya buang sampai ajk suami bsama ๐Ÿคฃ kot2 laa besok beranak rupa nya tak ๐Ÿ˜… saya risau kalau kna serah diri je sbb induce kan.. kalau boleh nak beranak sendiri yg ada tanda takyah nk g tggu tarikh serah diri bagai๐Ÿ˜ฎโ€๐Ÿ’จ

8mo ago

Aamiin sis..besok dh due tapi anak masih seronok lagi bermain ni..

Cuba bersama dgn suami dan pancut dlm . Kerap berjalan dan bergerak . Sy 39w dah dpt tanda. Terus pergi PAC ada bukaan 1cm . Dpt balik rumah dlu sebb due 6/9 . 5/9 serah diri dan bersalin . Skrg pun masih kluar lendir darah . Tapi tak sakit . Sy tunggu sakit dlu bru serah diri

jangan risau. baby akan keluar tepat pada waktu nya. sy masa 2nd baby haritu buat je senaman semua. aktif berjalan. baby keluar masa 39w4d. lagi 3hari nk due date. kalau larat cuba la bersama suami. minta suami buang dlm. natural induce utk cpt kn bukaan awak

8mo ago

buat dkt kk ka. kalau rasa xpuas hati boleh cuba buat lg sekali dkt klinik luar pula

Haha sy ingat sy sorang je hari hari mcm ni. Sy pun dah nak masuk 39w tpi baby masih taknak keluar. Hari hari pujuk. Hari hari try buat kerja itu ini, dia bgi rasa ngilu2 je kat bawah ๐Ÿคญ sy pun perlukan tips kalau ada. Sy taknak serah diri helpppp ๐Ÿฅฒ

8mo ago

cuba buat setiap hari 1) senaman ketuk ketampi 2) senaman jalan itik 3) naik turun tangga 4) senaman kuak kupu2 5) if ada gym ball boleh buat senaman atas tu 6) jalan byk spt tawaf mall, tawaf taman permainan, tawaf kawasan perumahan awak 7) mandi kerap 8) pujuk baby

ank 1st sye bersalin39weeks. 2nd baby keluar masa 40w3d. tu pun kne serah diri n induce. sye takdek rse sakit pape pun n tanda2 nk bersalin pun takdek. mcm2 cara dh sye buat, bersenam semua tp baby still xnk kluar.

8mo ago

mcm sye induce belon 24jam. ikut pd org jugak sis cpt or x bukaan tu. lpstu 4cm tolak msuk LR, induce ubat lgi nk bg cpt bukak . tp doktor bg 8jam je sbb sye ade previous scar. tp takdek rezeki jgk nk normal. so czer jgk yg 2nd nie.

Saya 39w d4 masih blum ad tanda2 masih boleh drive p kk sorg2 pada hal hari2 naik tangga tingkat 4 doa untuk saya semoga Bby keluaq awal takut smpai masa kena serah diri..๐Ÿ˜ฉ๐Ÿ˜ฉ

8mo ago

Aminnn

VIP Member

Saya due 6/9... bby msih selesa kt dalam.... kita enjoy je moment nie.. ade yg smpi 40 minggu sis.. jgn stress2 tau..sian bby.... semoga kita sma2 dipermudah urusan bersalin.

8mo ago

sehari sebelum due saya lah , semoga kita dipermudahkan urusan bersalin Aamiinn ๐Ÿคฒ๐Ÿป

sy hari ni 39w5hari....baby blm nk keluar. ..3.9 kenak serah diri sbb ada gdm control...mcm 2 rasa ada...tp teruja nk jumpa baby...mtk dipermudahkan segala nya ๐Ÿฅฐ

8mo ago

tak... mungkin tkk baby besar sgt