37 week 6 Day

Hi mommies semua. Siapa due sama dgn saya? 😋 Mungkin mommies akan merasa kontraksi tipu2 braxton hicks. Perut mula menegang dan mengeras dan ianya mmg agak menyakitkan jika terjadi apabila sedang berbaring.. So mommies semua kena tukar posisi baring dan juga bernafas dengan cara yg betul. Ada kemungkinan jika kontraksi ini boleh jd kontraksi yg betul iaitu tanda-tanda melahirkan .. Bagi saya saya sekarang ni hari2 ada rasa braxton hicks tu. Lagi2 masa saya hendak tidur memang rancak braxton hicks tu 😅😂. Kalau terasa sakit sangat bahagian pinggang boleh mintak suami urutkan di bahagian tulang belikat ye bukan tulang pinggang. Trimester 3 ni mmg mencabar.. Bagi saya ini anak kedua saya tapi kali pertama untuk saya bersalin secara normal VBAC. Kerana anak pertama di lahirkan melalui cesaerean akibat breech. Baby tak berpusing langsung ke bawah. Dah try ECV proses untuk pusing bayi tapi tak berjaya.. 😅😅 Terpaksa di belah perut juga.. Hehe.. Mohon doa mommies semua harap Allah permudahkan urusan saya bersalin normal nanti. Tak lupa juga doa untuk ibu2 mommies2 yg sedang menanti hari kelahiran bayi tersayang👶🏻👶🏻👶🏻 #babyseptember #vbac #mohondoa #AminAminYaRabbalAlamin

Tulis jawapan
Jadi orang pertama untuk membalas!