LOYA PADA MAKANAN

Hi mommies. Saya preggy kedua, baru week 10. Normal ke geli pada ayam, tetel atau benda2 organ dalaman. Sebelum ni tak pun. Lepastu, saya mudah loya pada setiap makanan. Lepas makan, mesti nak muntah. Lepastu tak boleh makan makanan yang sama. Kena masak baru and new menu. Macam berlebihan pula πŸ˜‚ Tapi itulah yang terjadi. Mommies ada yang pernah alami macam saya ke? Ada tak jenis makanan yang tak mudah loya? Suggest please

8 Balas
Tulis jawapan

X pasti lah mommy. Awak kena try n error apa makanan yg buat awak x loya. Sy dulu hampir semua makanan loya. Mkn apa pun mesti muntah. Nk buat hilang loya tu sy kena bau πŸ‹ sebiji tu. Bw lah dlm bag pergi mana2. Sy pun sama mcm awak, pg makanan lain, tgh hari makanan lain, mlm makanan lain... X boleh sama menu. Tp sy nk makan makanan sy pun x lalu. Kalau sy masak, mesti masak untuk husband je. Sy punya makanan kena beli. At last, makanan yg sy x loya dan boleh masuk hanya mihun sup 1 kedai tu je. Sy makan mihun sup every night sepanjang preggy tu sampai lah sy bersalin. Hehehehe. Tuan kedai tu pun dah kenal sy.

Baca lagi

𝑠𝑖𝑠 π‘ π‘Žπ‘šπ‘Ž π‘šπ‘π‘š π‘ π‘Žπ‘¦π‘Ž..𝑑𝑝 π‘ π‘Žπ‘¦π‘Ž π‘ π‘™π‘’π‘π‘Žπ‘  𝑑𝑝𝑑 π‘‘π‘Žβ„Žπ‘’ π‘π‘Ÿπ‘’π‘”π‘›π‘Žπ‘›π‘‘ π‘–π‘˜π‘Žπ‘› , π‘Žπ‘¦π‘Žπ‘š , π‘‘π‘Žπ‘”π‘–π‘›π‘” π‘ π‘’π‘šπ‘’π‘Ž π‘₯π‘šπ‘Žπ‘’ π‘šπ‘Žπ‘˜π‘Žπ‘›..π‘˜π‘Žπ‘™π‘Žπ‘’ π‘šπ‘Žπ‘˜π‘Žπ‘› π‘šπ‘’π‘ π‘‘π‘– π‘Žπ‘’π‘‘π‘œ π‘™π‘œπ‘¦π‘Ž π‘‘π‘Žπ‘› π‘šπ‘’π‘›π‘‘π‘Žβ„Ž.

sy alah dgn ayam mentah . ni smpai 8 bln kalau basuh ayam je mesti pakai double mask dgn sarung tangan . kalau tak confirm muntah πŸ˜‚ awl dlu smpai mngelak la lalu kt tempat org jual aym sbb xtahan bau. bertabah lah ibuΒ² ~

kalau saya time alahan n loya teruk saya suka makan vietnam roll dgn daging harimau menangis sebab ada sayur2 fresh gitu itupun makan tak byk jugak tapi better daripada makan makanan lain yg telan sesuap dua dah tak nak

normal dear... ramai mommy2 yg pregnant awal trimester loya2 dan muntah2, alahan pada mknn dan bau2an

Sama mcm sy. Sy tkleh nk makan ayam dah. Sy tkleh teringat makanan berkaitan ayam kalau tak akan loya .

8mo ago

Kan . Semua makanan yg sy suka sy tk suka dah. Hahaha kalau lauk ayam je tk selera nk mkn. Skrg mkn lauk ikan je . Alhamdulillah bertambah2 πŸ˜‚

Normal. I due bulan 12 ni. Sampai sekarang geli tengok ayam. Makan ikan dan daging je πŸ˜‚

Kesiannya . Semoga dipermudahkan urusan awak ye .