7weeks 3days pregnancy

Hi mommies. Ptg tadi around 5:32pm sy pi toilet kencing pastu ada darah sekali. Terus pi scan, doc ckp kantung ok cantik ngamm dgn weeks skrg & dah ada heartbeat. Tp sy masih risau sbb penah miscarriage bulan 8 tuhari 6weeks preggy. Nak tanya kalau darah spotting tu mcm darah period ke? Yg kalini tkda rasa sakit senggugut or cramp lgsung tp masih risau

7weeks 3days pregnancy
6 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Spotting bukan fresh blood, dia darah yang kluar sikit dan bukan warna darah..lebih kepada warna dark brown mcm tu.. Beza dgn discharge, discharge warna mcm pink y kluar skali dgn keputihan, insyaAllah baby awk kuat, doa byk2 ok😊

1y ago

Thankyou awk. Sy dah kencing berapa kali ni, darahnya dah tak keluar dah😊

sy pn ade keluar lendir coklat + mcm drh sikit. tp skli tu je keluar mse 7 weeks 3 days... p kcmsn.. doc check kantung, janin n heartbeat ok.. skrg dh 8 weeks 4 hari.. alhmdulillah ok stkt ini.. smga terus dilindungi..

scan awk sama dengan saya 7minggu 3week dah nampak ade heartbeat terkjut juga saya sebab awal dah nampak Alhamdulillah 🤲 tapi tarikh di app dengan tarikh janin saya berbeza sikit la tak sama 😅

VIP Member

Saya bru alami smlm , saya 7w1d smlm ada spotting . hopefully takde pape , esok bru pegi check sbb bru sampai dr outstation 😔nk tanya sis pegi Hosp atau klinik ?

1y ago

Pegi klinik doc ckp kantung ok & dah ada heartbeat. Awk ada sakit pinggang cramp tak? Semoga awk & kandungan baik² aje🫰🏻

Nak tanya.. Saya belum bukak buku pink lagi kat KD., Tp spotting nak terus ke KK atau inform KD dulu ye?

Cuba tanya doktor kalau perlu ambik ubat dupasthon , untuk elak keguguran berulang