Beza pregnant with boy and girl

Hi mommies, boleh share tak mommies yg pernah pregnant both boy and girl mcm mana? Macam kalau boy, alahan kurang ke, suka sweets, lg manja dgn hubby. And bila pregnant baby girl pulak beza tak?

23 Balas
Tulis jawapan

1st preg baby girl Suka masam2,xsuka bau suami,xsuka wangi mandian dan syampu, muka xda jerawat,alahan teruk,gerakan lemah gemelai,perut bulat, suka melaram๐Ÿ˜‚ngidam yg pelik2 makanan yg xbenarkan makan swktu pregnant ๐Ÿซค 2nd baby boy Suka makan manis(seb baik xsangkut gula๐Ÿ˜‚) ,muka brekout sekejap,alahan xterlalu teruk, diawal kehamilan suami yg selalu jatuh sakit๐Ÿคฃdalam sebulan nk berapa kli pegi klinik, perut bentuk bujur,xsuka melaram. balik dari bjalan terus tukar pakai baju tshirt n kain sarung ja๐Ÿคฃok ngan bau mandian dan bau suami tp masih x suka ngan bau syampu. gerakan baby sangat aktif. Tapi lain orang lain pembawaan tahu. Ada yg alahan berbeza tuptup sama gender. ada yang sama alahan tp lain gender.

Baca lagi

saya 1 boy 2 girl, masa ank first boy mengidam masam dan soya.. suka jalan suka makeupยฒ๐Ÿคฃ kuat nanggis, alahan yeruk sampai 2 mggu sblm brsalin masih mual muntah๐Ÿ˜ second girl lgsung xda alahan lgsung tp 3 bulan ja dlm kndungan ank syurga saya๐Ÿค yg third girl alahan 3 bulan ja pening menusuk kalbu๐Ÿ˜… suka manisan , buah terutamanya smpai sgkut gdm๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ xsuka berhias suka jalan xleh dduk diam tp dlm masa sama rsa malas yang amat sgat buat krja๐Ÿคฃ lainยฒ juga pembawaan baby ni xblh nk agak atau teka๐Ÿ˜† doakan ya awak semua saya dipermudahkan bersalin nnti sbb gdm due 3 bulan lagi tp xtersa msa pnts berlalu ๐Ÿ˜Š..

Baca lagi

Saya 2kali pregnant tapi yang 1st gugur. Masa pregnant for the 2nd baby(baby boy) ni sama macam yg 1st. Gaduh dgn husband sampai terjerit2 sampai mintak cerai bagai.๐Ÿ˜‚ yg 1st xsempat nak mengidam dn alahan. Yang 2nd ni takde mengidam sangat tapi apa yang saya nak makan suami bagi jer. Alahan teruk smpai terkeluar acid perut. Alahan sampai week13. Saya suka manis buah.. dan ada 1 hari tu saya rindu sangat dgn suami saya.sampai nangis2. Dia terpaksa balik time waktu rehat dia.dah lah jauh tempat kerja ngn rumah๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ perut besar dan lebar. Dan lagi 1 saya cepat annoying dgn orang lagi2 FIL(tiber ehhh)๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ

Baca lagi

2x pregnant lain2 simptom. pregnant first alahan lama, tapi mild2 je. pregnant second alahan teruk sikit, tapi sampai 10w je. mood pun berbeza sangat. masa first dulu mood swing teruk, asyik nak nangis. yg 2nd ni mood elok je, happy2 je. yg first tak boleh bau telur, tak suka makan telur. 2nd okay je dengan telur, tapi tak boleh bau ayam ikan mentah. first asyik nak makan masam2, 2nd suka manis2, suka ngunyah2, ni risau kalau sebenarnya simptom GDM jadi control jugak. bentuk perut pun lain, first bulat, 2nd ni lebih pada lonjong, maybe sebab otot abs dah tak sekuat dulu. tapi dedua pun boys.

Baca lagi

Saya pernah pregnant 1st baby girl tp jd baby syurga ๐Ÿค. Waktu tu , alahan mmg sngt teruk , saya mmg tak boleh makan ape ape, hanya mampu telan roti gardenia coklat saje , bau masakan ape pun semua tak boleh , semua rasa nk muntah je . Saya jugak kerap sakit waktu tu , saya kerap demam , selsema. Tapi alhamdulillah rezeki pregnant lg lepas tu , kalini dpt baby boy. Pregnant baby boy relax sikit , takde alahan teruk2. Mmg tersangat relax lah ๐Ÿ˜‚. Alahan makanan pun takde , main bedal je semua awal awal tu , mual mual pun takde.

Baca lagi

Masa preggy bby girl *tak suka manis *tak suka masam *suka masin *tak ada alahan *muka kusam *suka make up *mudah sentap *kerja menangis tanpa sebb *tak suka makan Masa preggy baby boy *suka manis *tak suka mandi *tak suka pakai seluar dalam *malas bersiap *alahan teruk sampai tak boleh makan apa *kuat mengidam makanan manis *kuat makan berat before 50kg preggy 68kg *tak suka tgok fone *tak suka banyak ckp *suka marah tanpa sebb *tak boleh bau pasar *malas *suka berjalan tapi keje merungut Itu jela ๐Ÿ˜†๐Ÿ˜†

Baca lagi

macam saya , masa pregnant first , saya aktif ,boleh buat macam2 kerja.. tup tup keluar baby girl.. tp preggy kali ni letih dia lain mcm... malas sgt2. rasa nak tido je satu hari. time keje pon curi2 masa untuk tido.. tp x tau la lagi jantina nya.. harap2 lelaki la.. tp masa akak2 sy pregnant pon mcm tu. dia punya tido bole bawak sampai ke petang. tup2 keluar baby boy. masa pregnant baby girl , rajin je kemas rumah masak bagai. pengalaman masing2..

Baca lagi

sye both boy. 1st trim mmg xblh bau tumis2 smpai la 4bulan. suka masam2 sbb loya. lps je masuk 2nd trim, suka manis2, fast food ๐Ÿ˜‚. baby 2nd, xblh bau tumis dgn maggie smpai 4bulan, hari2 nk mnum milo, suka manis2 ๐Ÿ˜‚. hujung2 pregnant kne pedih ulu hati smpai la hari nk bersalin. both pregnancies cpt sgt terasa hati. bnde kecik pun nk nangis, nk marah2 hahaha ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚.

Baca lagi

Pengalaman saya, ketika mengandung kan anak lelaki... Alhamdulillah saya tiada alami alahan, cuma nya kerap pening kepala, suka makanan makanan yang masam dan pedas, tidak suka makan nasi... tetapi sangat-sangat sensitif dan sangat mudah sentap dengan suami... suka tidur, kerap nak tidur sahaja kerjaannya .. hehehe... kemudian bila dah sarat tu kaki bengkak seminggu lepas tu terus bersalin...

Baca lagi

Sy 2 girls 2 boys.. Yg girl 1st dok ngidam pau je, 2nd dpt boy ngidam fast food, 3rd girl ngidam makanan jenis pedas dan 4th boy ni nk daging je.. ๐Ÿคฃ 1st smpi 3rd xda alah pd sy, tp alahan pd somi.. Yg 4th ni sy alah teruk gak, xleh guna barang2 yg sy biasa pakai or suami biasa pakai.. Kene ubah.. Cth ubat gigi, deodorant, perfume dan sy jd suka gigit somi.. ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ

Baca lagi