rambut gugur

Hi mommies , ade ke yg lepas melahirkan rambut gugur terok ? bukan gugur biasa2 tau smpai pegang rambut sikit pun tak boleh , ada yg cakap kesan sampingan ubat perancang betul ke ?

14 Balas
Tulis jawapan

Kesan mengandung . Doc cakap akan jadi sampai 6 bulan . Saya tak pernah lepas rambut , tidur pun ikat rambut sebab takut nanti gugur banyak terbelit terjerut jari baby pulak . Sikat rambut pun dalam bilik air biar tak berterabur merata . Selalu start gugur bila baby dah pandai main air liur , start dia buat bubble atau air liur meleleh tu start lah rambut ibu gugur . Saya pun perasan betul sebab lepas bersalin rambut saya tak terus gugur , start anak saya pandai main bubble tu baru gugur teruk . Lepas tu orang tua cakap kalau anak dah pandai menyembur makin teruk gugur . Yang ni saya tak pasti sebab anak saya belum menyembur lagi . Tak tahu apa kaitan nya

Baca lagi

Normal..aku stress sanamgat tengok rambut gugur aku terus potong ala botak macam army..🀣 senang jaga..tak lama aku mandi and aku boleh focus scrub badan..rambut saya dulu sampai ke pinggang.. salon ambik untuk buat rambut palsu untuk org cancer.. so tak sia2 la aku potong...

Ooo yela suami pun baru tegur kelmarin kenapa rambut saya gugur banyak, normal ke tak normal. Saya pun tak pasti sebab apa & normal ke tak normal πŸ˜₯

VIP Member

Hi mommy. Xlah.. Mmg lps bersalin mcm tu.. Sy lps setahun baru rambut OK sikit. Kalau tak mmg bersepah rambut luruh.. Nk syampu pun takut

ya, mmg normal tu. kalau nak senang jaga, boleh potong pendek terus 😊 . anyway, semoga semua baik baik saja. πŸ’•

VIP Member

Mmg mcm tu. Perancang xd bg kesan sampingan pn. Sy pn sedang alami rmbut gugur. Xlarat rasanya. Bersepah rmbut

Sy gugur teruk..terus potong pendek..padahal xde mkn ape2 ubt pun..mmg normal kot

Saya pun Sama sis...mmg gugur banyak..org tua kata mmg mcm tu la lps bersalin...

Normal sis.. Ank sy yg first n second, dua2 cmtu.. Redha jek laa πŸ˜‚

Sye yg tgh pregy ni pn mkin truk ggur nye.. Org kate pembawakn