6w2d

Hi Mom, kmu Ada rasa mcm sya ka? Blk2 lapar ?, lpas tu klau tak mkn dtg gastrik ?, sdala blk2 lpar, lpas tu mlut susa mau ksh smua mknan d mulut..mesti mau mkn ckit2 juga, sma sya tiap hari sendawa.

11 Balas
Tulis jawapan

Samalah dgn saya, sis. 6w4d skrg, kejap2 lapar, baru lepas minum sisu campo nestum lgi, lapar lagi. Tgh pun lapar jugak. Bangunlah makan biskut 2 3 keping kejap then sambung tdo balek๐Ÿ˜…. Tapi mulut ni payau, sbb sya ada morning sickness tp tak teruk laa, lepastu asek sendawa je. Padahal sya susah nak sendawa tiba2. Normal je sis, awal2 ni. First pregnancy pun saya macmni jugak lapar je sampai tak larat nak makan. Lama2 okay. ๐ŸŒน

Baca lagi

Utk awal pregnancy normal tu. Memang lambat makan terus tangkap angin dalam. badan. Jadi kena kerap makan tapi kuantiti sikit je. Sy pun macam tu dulu, masuk trimester ke dua elok dah tak gastrik. Ni sekarang trimester ke 3. Rasa lapar, tapi sepinggan pun tak boleh habis. Sebab baby dah besar ๐Ÿ˜‚ senak perut dibuatnya.

Baca lagi

saya pun begitu..tp tidak la sampai balik2 sendawa.. saya balik2 lapar, tapi makan sikit ja.. begitu saja la. kalau salah makan, ada la juga perut rasa mcm berangin, mmg tidak selesa. jadi sy elak makan yg pelik2 saja la. sy makan nasi, buah, roti, biskut, jus...itu saja ngam sama sy.

Mcm sy..2jam skli msti lapar..mlm lg lah..lapar tahap kritikal mcm xmkn nasi stu hari๐Ÿ˜ซwalaupun dh mkn 30minit yg lalu๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญstress..nk tido xbleh..jam 12:00 bru bleh tido..kdg terjaga jam 5pg sbb lapar๐Ÿ˜ซ๐Ÿ˜ซ

4y ago

Hari ni 6/7/20 berat sy naik 3kg.sbulan dh naik 3kg..hurmmm..๐Ÿ˜Žkene bebel dkat doktor..10/7/20 kne minum air gula dh๐Ÿค

Bagus lah sendawa baru tak berangin sangat badan haha lapar tu biasa awak.. Nanti dah masuk 34 weeks macam saya ni masyaAllah lagi lapar tak boleh tahan sekejap pun, cepat je pedih perut ni huhu

VIP Member

Awal2 kandungan memng akan sendawa sis..sis kena makan kerap tetapi kuantiti yg sedikit ya,,doc pesan jgn smpai kena gastrik sebab boleh terkena gastrik lebih teruk. Semoga sis dan baby sihat๐Ÿฅฐ

Normal sis, Awl2 mmg sentiase lapar...kalau sy,skrg bru 11 weeks. Dh start kurang mkn. Berat mnggu ni turun 400g. Hrap lps ni mkin berselera.

memang....nk mkn je keje dia...tp tu la..xleh mkn bnyk2,..kena sikit2..tp kerap..

Super Mum

Heheh.. Biasalh tu sis. Baru abis makan pon, rasa lapar lagi.. kan..

4y ago

Sama laa hahaha

Cam sya..selera mkn bukan main,tapi mkn sikit2 jer๐Ÿ˜‚