โœ•

50 Balas

Bg tahu je dng Doc...nnt doc akn tuka vtamin yg lain..sy pon sm mcm tu...bila mgadu kt doc..doc trus tuka vtamin lain...skng sy mkn IBERET FOLIC 500..Alhmdllah okay sgt...selera mkn ade,x pening,x muntah...berat bdn pon dh naik...sbb sy alah teruk 9week...skng alhmdllah dah 18weekโค

Dpt rs kn seksa ny tu...xpe..jika vtmin yg mn x sesuai dng kita,kita cuba mntk tuka dng vtmin yg lain...in shaa Allah ok nnt...sy doa kn smoga d prmydhkn sgla urusan sis yee..Aamiin...

Kalau rasa ubat ni x sesuai ada pilihan ubat lain di klinik. Contoh iberet folic yg merangkumi acid folic b complex n tambah darah. Sehari ambil 1 biji saja memadai tapi kena mkn dgn jus oren or air masam.

Sy pon mcm sis jugak mkn je muntah....memang siang2 xbole mkn hahha Kena mkn time dkat2 nk tdo mcm tu pas mkn je trus tdo ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜… pluss kena minum ubt tu dgn jus oren kureng ckit la rsa nk loya tu...

Nnti nk trai..klau x boleh jugak kna tukaq ubat lain la jwabnya.

Dulu saya pun dapat ubat ni. Lepas tu saya tak makan pun. Sampai hb saya low, doc tukar zincofer. Sekarang tak makan dah semua ubat termasuk acid folic. Saya hanya makan zincofer je.

sy mmg xdpt ubt nie, dpt ubt zincofer je.. igt zincofer tu sma mcm ubt nie..

Sy research jumpa Pula article Cara makn iron tablet dgn betul, perlu makan sebelum breakfast pagi , 30 minit kemudian baru makan yang tiga tu.. *hanya perkongsian..

Rasenye baik sis bgtau doc atau nurse.. mesti diorg akan tukar ubat.. klau xmkn langsung nnti lg bahaya.. saya pregnant kali ni dah 4-5 kali tukar ubat.. sume pun muntah truk.. ๐Ÿ˜…

Tula..bau dya pon x boleh

Saya d bagi ubt ni lepas bersalin. 3kotak trus kena mnum smpai abis sbnrye ..tp sya mnum skotak tu je dia punya rsa lepas mkn ubt tu yg xthan bau nafas pun lain mcm haha

Sya doc pesan try telan dgn mknn. Msa alahan mknn pun xboleh telan ๐Ÿ˜…. Mmg hb susah nk naik. Slpas dh hbis alahan dh bleh mkn alhamdulillah hb pun ok.

Hahahaha. Doc paksa suruh telan jugak, kluar balik xpa. Drpd xmkn lgsg. Sbb hb sy rendh.

Try maltofer, rasa mcm milo.. Boleh kunyah.. Sbb dlu pn sy mcm sis.. Iberet ke, obimin ke, kk ke still muntah n mabuk.. Try maltofer alhamdulillah ok

Ok..nnti trai tnya doktor dlu

Saya pun sama sis tapi cuwa try makan nie minum guna air susu then dah telan baru minum air putih.iron tablet nie sangat bgus untuk mumy๐Ÿ˜Š

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan