Hari ini checkup kandungan 13minggu 5 Ari..berita sedih KU terima heart beat bby dh xde lagišŸ˜£

Minta pendapat semua ibu2 yg berpengalaman nk terus Cuci ke nk tunggu janin turun sendiri?šŸ˜£

9 Balas
Tulis jawapan

Saya kandungan sulung, 11weeks cuci sebab dah tak ada heartbeat..saya rasa lebih baik saya cuci sebab nak bawa ke sana ke sini dengan keadaan kandungan yang dah tiada memang sangat sedih..sekarang baru habis pantang,masih lagi rasa sedih & kadang kala nangis sorang diri memikirkan hal ni..tapi percayalah,ada hikmah semua ini & akan ada keindahan disebalik semua ini nanti..kuatkan semangat sisā™„ļø

Baca lagi
2y ago

Alhamdulillah..saya pun sekarang tengah mengandung,tunggu hari nak bersalin šŸ’• semoga segalanya dipermudahkan untuk kita ya..

sy keguguran bln 3 tahun 2020. heartbeat baby xda msa usia kandungan 14 weeks. sy dicuci sbab doktor bgi tempoh 2 minggu utk janin jatuh sndiri tpi xjatuh last2 kna cuci. bln 8 tahun 2020 sy prgnant blik. skrng dah bersalin. tengah berpantang hari ke 26.šŸ˜Š.

2y ago

saya tunggu sampai doc induced..bersalin normal sebb bby sempurna cukup sifat sebb tu xcuci.. alhamdullilah skrg saya dh 27minggu next bby doa kan segalanya selamat yer..

Takziah sis, mcm mne bole gugur tu, ada bleeding ke sblm2 ni? Sy keguguran pd 10weeks, doc nasihatkan tggu gugur sendiri sbb kalau cuci kdg2 rahim boleh luka, takut ambil ms lg nk sembuh dan merancang kandungan semula.

2y ago

terima kasih...dpt tau bila scan hearts beat dah stop..and pegi kerajaan pun sama doc cek bby dah xde..saya tunggu sampai sebulan xturun doc induced bersalin normal..sebb xcuci bby dh cukup sifat.. alhamdullilah skrg Sy dh pereg blk 27minggu dah doa kan segalanya baik2 belaka ya

sy br je keguguran bln 2....ms tu 12 mnggu.... kandungan sy ms tu sm mcm awk...no heart beat....bila dktrdh mengesahkan....sy trus cuci...kesian kan...bnda dh x bernyawa

Tggu 2mggu janin jatuh sndiri..klu cuci dinding rahim akan mkin nipis. Doc prnh ckp ssh sikit lekat pastu..tp klu cpt lekat pas d cuci, tu rezeki

mcm mna taw ye heartbeat baby dh stop ? g scan ke? sebelum2 ni heartbeat mmg ad jela ye?

2y ago

maaf baru nk jawap..trauma..saya dpt tahu bila pegi check up and scan doc bgtau waktu heart beat baby dh stop..and pastu g kerjaaan pun memang confirm bby dh xde

sye 14minggu pon jntung bby bunyi slow jew.dokter ckp kecik lagi.sye pon risau

3y ago

ya btl.. msa saya brpa weeks dlu pn nurse ada bgtahu xbrpa dngr dgn jls sbb bby msh kcil insyaallah bila kandungan smkin bsar kdngaran heartbeat makin kuat

Sy tunggu 2 minggu disarankan doc

tggu ape doktor sarankn