Nak tambah air susu

Mcm mna nak tambah air susu supaya lebih banyak dan sentiasa ada...sbb anak sentiasa berkepit nak susu je terus sampai air susu habis kiri kanan...ada tak yg mcm ni jugak? Mohon share pengalaman thanks...

10 Balas
Tulis jawapan

dlm masa yg sama,sis byk minum air ke? bila ibu myusu nii,kite mmg kena byk minum air ,dlm 3liter sehari. kalau kite sndiri minum air kurang,mkn laa apa2 jenis mb pon,susu xkn byk. sis kena try n error dgn mb. mcm sy,mcm2 mkn,lobak putih,sawi,horlick,apa lagi tuu.. semua tuu x jln pon. yg penting ada mkn nasi n air byk minum ,in shaa Allah cukup susu badan. Mybe anak cuma nak ngempeng jee. tuu dia ngarok. cara susuan xbtl la salah 1 anak xkyg mnum

Baca lagi
4y ago

Btl tu saya minum horlick xda perubahan juga πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ last buat sendiri susu ducth lady blend sama kurma akhirnya sampai tak tertampung πŸ˜‚ bf lepas tu pump lagi masih dpt full 1 botol

Si ibu juga perlu minum susu dan air secukupnya..sayuran hijau boleh tingkatkan penghasilan susu badan..lebih cepat berkesan makan sayur jantung pisang rebus dengan nasi...cepatnya ibu alami bengkak susu kiri kanan...pengalaman saya...

4y ago

Susu mmg bagus tapi kalau susu kosong berapa byk sangat tapi bila blend dgn kurma perrggg mmg kaw2 byk πŸ˜‚

Amalkan sup betik+aym ... sy pn ada masalah susu badan kurang.. lpas amalkan sup tu syukurr... susu badan ok daa ..

4y ago

Dah cuba tapi tak berapa berhasil tapi bila susu ducth lady blend kurma kaw2 byk

Minum esp boleh bnykkan air susu juga.. πŸ€— tapi tu ada kandungan soya.. bole sis cuba kalau xda alergic soya..

4y ago

Err.. itu minuman shaklee.. nama minuman pada balang ada kena tulis ESP.. 😊

Minum air daun durian belanda..tumbuk daun nya..bgus utk bykkn susu dan cegah kenser payudara

4y ago

Tq info...sangat berguna

Tq info semua ya...kurma blender sama susu duct lady berjaya

4y ago

Bleh sya share info ni😊

kalau sy..mnum susu kmbing a rayyan. mmg meriah lh susu badn

4y ago

Kadang2 tak semua sama...ada yg sesuai ada yg tak...saya sesuai susu ducth lady blend kurma mmg menghasilkan byk susu badan sehingga melimpah ruah hahahaha.

VIP Member

Menyusu direct ke pam? Kenapa ckp susu xde

5y ago

Selalunya kalau direct susu xkan kering. Kalau bengkak, baby dpt susu cair (susu awal) n baby xnaik berat. Yang tak bengkak selalu org anggap susu takde, padahal yg tu pekat sebenarnya. Make sure ibu minum byk air n jgn skip mkn. 😁 Teruskan direct, nnt makin la makin byk. Jgn biar bengkak.

VIP Member

Boleh consume organic milk booster..

4y ago

Saya berjaya dgn ducth lady blend kurma

Susu farm fresh kurma + roti jagung

4y ago

Yupsss ni la formula saya skrg sangat berhasil....kalau tak sambut susu sebelah kalau sebelah tengah bf mmg keluar sendiri πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ tq info...selesai masalah.