Tambah susu badan

Assalamualaikum mommy semua...nak tanya mcm mana nk tambahkan susu badan ye? Lepas je habis pantang susu pn makin drop..smpai anak menangis susu tk cukupπŸ˜ͺ boleh bg tahu kot ada yg amalkan makanan ke minuman utk tambah susu ke.. #firstbaby #firstmom #pleasehelp #ingintahu

10 Balas
Tulis jawapan

sy masa dlm pantang mix fm (s26gold & dutch baby) n bf. lps 44hari sy nekad nk fully bf ja anak, wlpn anak nangis sbb susu sy mcm ada xdak, sy bg ja pujukΒ² anak. sy pn byk bg sblh kanan sahaja sbb sblh kiri puting inverted, so anak xmau sgt hisap. skrg dh 2 minggu lebih fully bf, alhamdulillah, anak kencing berak byk, sy positif ja dia cukup susu.. nk fully bf ni, mindset kita penting.. then nk cukupkan susu utk demand anak, bykkn menyusu anak, especially waktu malam 12am-6am, waktu menyusu mesti 10minit ke atas, makan minum kena jaga, sy byk mkn sawi, horlicks. then sy marmet jugak, time ank hisap sy buat breast compression.. then sy belajar cara lekapan puting n position yg betul utk anak menyusu.. all the best ibu! awk boleh join groupΒ² ibu menyusu di fb, ig.. dorg byk bg tips n share pengalaman kt sana

Baca lagi
1y ago

ank sy pn dh mix susu...mlm ad jgk mnyusu sbb mcm mana pn dia akn bgun tgh mlm smpai ke pg.. okay tq awk πŸ₯°

Saya pun pening nak banyakkan susu badan. Saya direct bf anak saya and bagi juga susu formula since dalam pantang sebab nak turunkan jaundice. Bila jaundice dah turun, saya nekad nk fully bf, but still susu tak cukup. Macam macam pam beli, tak function pun, dapat sikit je. lagi laju saya marmet, tapi marmet pun paling byk dpt 20ml shj, tak sampai pun 1oz. But sampai skg sy masih usaha nak bg full susu badan. Dah follow semua otai2 penyusuan di ig, tapi masih tak naik susu badan. Walaupun sikit, saya tetap bersyukur, yang penting susu badan ada. Doakan saya.

Baca lagi

Wkslm Sis...Sis kena jaga pemakanan cnth bnykkn mkn sayuran, sup, karbohidrat, buahΒ²an..X perlu diet sepanjang ank fully bf sis, klu nak jaga badan sis boleh makan skit tapi kerap...Sbb sy skrg pun fully bf ank sy yg baru 2bulan lbh mmg kena mkn klu nak susu bnyk, setakat ni alhamdulillah susu bnyk & kena marmet supaya X sakit.

Baca lagi
1y ago

X pa sis...masih jauh lg perjalanan nak ckpkn 2thn, sy pun masih belajar lg sbb sblm ni 2 ank sy pun fully bf jugak...Walaupun sis dh cmpr fm truskan je penyusuan ya, jgn stressΒ² ya...inshaAllah sis boleh 😊😊😊, AmiinΒ³ atas doanya sis..semoga sis ngan ank pun sma ya πŸ₯°πŸ₯°πŸ₯°

hi awak, cuba share apa yg buat awak rasa baby tak cukup susu ya? dr awak cerita baby mmg kerap directfeeding kan? berapa kerap baby awak directfeeding?

1y ago

Sis miwa. Cuba google tongue tie baby. Ada cmtu x?

sy kerap susu kan ak.. semakin kerap bby susu.. semakin bnyk susu trhasil nnti. kalau ttg mknn xpilih.. asal ibu yg menyusukan bby tak lapar.

Saya mixed feeding je Mommy. Dah usaha mcm². At last, sy bagi baby susu formula. Nak anak cukup minum. Xpe, janji anak membesar sihat. 😊

klu drop hbs mcm mn ..mkn mcm mn pun ttp juga drop bila pamp tak smpi 2 belah 1 oz ..ank kuat myusu tpksa bg FM..

anak awak bnyk kencing berak tak masa mnyusu badan?

Cuba join kat fb ada group happy breastfeeding malaysia

1y ago

ohh okay tq 😊

kerap bagi baby myusu je tambah waktu malam.

1y ago

kerap dh bg...tp belah kanan je byk sikit dari belah kiri...tp still baby rsa tk ckup susu.. malam kalau dia terjaga mmg bg susu..