227 Balas

anak sy dari 6 bulan sampai sekarang 7 bulan mcm tu.. siang tido kejup kalo lama pun kadang2 je.. bila malam baru tido lama merengek bila nk susu je.. pstu tido balik..

anak saya 7 bulan sama macamtu jugakk. kalau siang tidur sekejap. malam kalau nak tidur menangis mengamuk dulu baru nak tidur. hari2 jugak mcmni. stress sayaa 😭😭

Cuba try bumbum oil 👍 Sapu dkat dahi, hidung, dadah perut n tapak kaki. Sya dh try. Memang berkesan, sya try bukan dkat baby sya je, dkat org dewasa pn berkesan jgk.

https://www.facebook.com/cOLoUrFuULgIRL

baby sedang belajar untuk lebih menjelajah....buatkan satu rutin untuk membiasakan waktu tidurnya....malam biasakan buat urutan manja. sekadar berkongsi tips

Try bawak masuk buai sis, pastikan sebelum tido bgi makan kenyang & susukan , Tutup semua lampu buai dlm buai . Mesti tido. Urut2 jugak kawasan tapak kaki.

VIP Member

malam pkl 8 30 ttp lampu, siap² nak tdo. baby dh biasa dia akan terbiasa. pastikan malam clear Dr bunyi yg biasa dia dgr wktu siang..hrp membantu ❤️

sama macam anak saya tapi orang tua2 kata besa lah baby nak beralih bulan..anak saya dua2 sama kalau tidur bukan main susah kadang2 menangis tengah malam

ya allah sme mcm sye , hmm dua minggu jugak , then dh stop tiba2 dtg balikk , allah penat nyaa , mampu tahan jelah .. tidur mmg x cukup .. hmmm ..

ank sye siang tidur sekejap, 30minit tidur lpstu bangun tgk cerita didi and friends, lpstu tidur balik, mlm pulak kena ajk dia main sampai penat

ur baby amik 3 nap siang ke atau 2 nap? if tiga nap . waktu berjaga dia kene 2.15 min atau 2.30 .then nap. bila nap terjaga. malam dia tak akan meragam.,

sebelum bedtime .kene 4 jam berjaga. try la. baby sy 7bulan , 15hri skrg dia nap 2 kali siang 1jam 30 min. nap kedua 2 jam. pastu main smpai 4 jam bedtime terus. tak berjaga dah la. kene stick routine 5 hari ni tngok kemampuan dia. kalau tk ubah lgi waktu . masuk group sleep baby training la kt fb tu yg malaysia tu admin dia function .

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan