Kongsikan Pengalaman Ibu2

๐Ÿ˜˜โคjom kongsi

Kongsikan Pengalaman Ibu2
19 Balas
Tulis jawapan

Saya masa beranak anak kedua , mula2 memang husb dah isi borang dah utk teman sekali Masa 6cm tu dah kena masuk dlm bilik LR utk pasang alat detect jantung bby , memang takboleh gerak bnyk takut tercabut alat tu , tgh sakit ni Jerit tolongg tk thn dh ni ๐Ÿ˜‚ sister tu masuk tny rsa nk berak dh ka ? Saya kata tk rsa nk berak pun cuma sakit tak tahan ja ni Puan sabar dulu , time tu memang takboleh sabar dah try teran , sister kata kejap la puan saya chek dulu bukaan Saya teran smpai kepala terkeluar dah sister tu tny eh puan bukan husb nk teman kan ke , saya pun jwb haaa , husb msuk dri sopan santun bg salam smua terus panik sbb nmpk kepala baby ๐Ÿ˜‚ Trus dia ckp mengucap syg mengucap ๐Ÿ˜‚ saya tgh push dia yg jerit ahhh

Baca lagi

Masok LR, lps sakit contraction & bukaan dah 5cm. Nurse pecah kan ketuban, & drip gas oxytocin pastu nurse ckp lepasni umphh datang ๐Ÿคฃ sekali betul umphh datang ๐Ÿ˜‚ sampai pening suami ulang alik bgtau nurse, nurse wife sy ckp sakit sgt. nurse kta mmg beranak semua sakit hahahaha.. allahu akbar berapa kali dok lafaz xtau laa. Last skli, ya allah ampunkan dosa ku, tuptup doctor mai terus keluar baby. Alhamdulillah masok Lr dlm 30 minutes lpstu beranak , keluar je baby hilang sakit semua tak peduli doctor jahit ke seluk ke apa ๐Ÿ˜˜ ibu kuat demi anak , betul la org selalu cakap ๐ŸŒธ๐ŸŒธ

Baca lagi
VIP Member

masa kene tolak ke Emergency ceaser dari LB sebab tumpah darah, nurse da bgi ubat tahan sakit kt wad.. jadi mase tu pikir nak tido jee.. time bius pon memang xrase ape.. yg ingat masa dorg start buat pembedahan ade termarah dorg saya cakap sakit kenapa ni...padahal xsakit cuma rasa je.. mata pejam ๐Ÿ˜‚ muka kerut.. tup2 dengar suara anak.. terus saye tanye anak saye ke tu? .da klua?pastu sengih... adoiiii.. mcm2 dalam otak xboleh gmbrkan.. dengan mengantok tersangat.. saya assume doktor yg kene mara tu pikir sye ngigau kot.. hahah..

Baca lagi

takde yg lawak kot cuma pengalaman masa pregnnt ank kedua.. husband sibuk urus ank pertama kat umah.. duk tnya2 dh rasa sakit ka.. sy ckp belom.. duk kejap nurse tgk bukaan dh 7cm.. lepas nurse ckp dh 7cm bru laa sy rasa sakit.. tak sempat dh nak capai fon.. tinggal je fon kat bilik.. branal kul 12.. kul 3 kua labour room.. call husband cakap sy dh branak ๐Ÿ˜‚ husband ckp dia dari td tgu kat luar takde org panggil... syukur dua2 ank d permudahkan.. hrp2 yg ketiga ni pon sama la.. ๐Ÿ˜˜

Baca lagi

Sy dlu da bukak 1cm doc tahan terus masuk wad. Kebetulan sblh tu bilik bersalin.. Nurse tgok bacaan contraction sy tinggi tp sy xsakit langsung siap gelak2 tgok mr. Bean dlm bilik tu.. Sekali akk sblh jerit2 sbb sakit contraction n nk dkt bersalin.. Sy mcm "apahal akk ni jerit2, bukan sakit pon" sekaaaaliiiiiiiiiii bile contraction makin kerap makin sakit haaa Kauuu baru tauuu langit tu tinggi ke rendah.. Tadi kemain belagak ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Baca lagi

Bersalin anak pertama sgt cepat. Sakit kontraksi dan kena jahit je paling teruk. Anak kedua pula gap 5 tahun lebih jadinya mcm kali pertama bersalin juga. Lupa2 ingat. Pecah ketuban bukaan dah 4 cm terus saya pergi LR. Masa meneran tu rasa haus sgt2. Saya request air dekat nurse. Siap nurse tanya lg nak air milo atau air putih. Saya minta air putih je. Lepas minum sambung teran lg sampai baby keluar.

Baca lagi

Masa duk wad tgh lyn contraction sy duk ulang alik tanya nurse bila nak boleh bersalin..tak tahan sakit dah rasa..nurse suruh tahan juga sbb bukaan tak penuh lg..tp sy ni rasa cam tak tertahan dah masa tu.. Tgk ibu2 lain kat wad boleh rehat2 tidur sy ni sejak mula masuk wad tak boleh duduk dah.. Lepas2 bersalin fuhh rasa lega sgt smpai jahit pun tak terasa.. ๐Ÿ˜

Baca lagi

waktu nk teran rasa mcm x cukup nafas..Boleh pulak mintak DR tunggu kjp nk ambil nafas hahaha๐Ÿ˜†๐Ÿ˜†๐Ÿ˜†.DR pn ckp 'eh puan mne boleh tnggu2 kne cepat nnti baby lemah' klau ingt balik msti tgelak..

Sy bersalin anak pertama boleh pulas tangan suami smpi nk patah dia kata. Dia thn je smpi merah muka. bila nk bersalin anak ketiga, tak brani dah dia hulur tangan utk pegang2 sy๐Ÿ˜‚ taubat katany. picit2 je bg bertenang

masa nak teran suami nak pengsan๐Ÿ˜‚ dia mabuk darah tp cuba nak teman isteri tp mabuk dia MMG bkn main2 nasib mak.mentua ada kat luar labour room uruskan dia dah pitam gelap mata duduk tepi dinding dah..