30 Balas

Seeloknya pergi hospital kerajaan sbb diorg lagi mahir bab2 cuci rahim ni. Sbb kalau keguguran, memang doc kerajaan akan lebih arif untuk cuci rahim. jimat pun jimat.

VIP Member

Kenapa nak buat d&c? Area situ tak sure, saya pergi buat dekat seremban dulu (eventho stay subang, sebab tak tau area sini ade ke tak) and the price was around 600 smthing

seremban kat mana ya? apa nama klinik tu?

VIP Member

Saya tak pernah ada pengalaman tapi saya ada google kalau keguguran kos untuk cuci rahim tu bergantung pada hospital yang mommy pergi. Kalau kerajaan murah kot.

Saya buat D&C jugak. Tak rasa sakit langsung before, during and after procedure. Takde rasa apa apa. Ok je sis sbb doc bius. Saya buat kat KPJ RM1.9k

VIP Member

Selalu nyer dktr akn bg msa untk trn... Klau x trn baru kena cuci... Owg kte x sakit... Tpi thu la sbb sy 2 kli gugur.. Jth sendiri...

pernah gugur tahun awal tahun lepas, katung keluar seketul . . p KPJ , dr scan bawah ,tengok clear . . n ta kena cuci . .

Hosp kjaan free je..x rasa sakit pun..taun lepas dh penah..ok je..klu yg turun sndri tu yg sakit..cuci x rasa apa..

bius penuh ke separuh sis?

Pernah keguguran.. Tapi janin tu turun sendiri. Doktor cuma check, ada tak yg masih tertinggal kt dlm.

Saya keguguran pertama cuci.. xde rasa sakit sebab dibius.. procedure kurang 30minit sangat cepat..

Saya xde pulak doc bagi apa2 ubat.. sbelum cuci kena puasa dr jam 10malam da dapat turn besoknya trus tolak masuk bilik bedah, pakar bius cucuk bius sparuh badan then procedure start.. xsmpai 30min da siap.. hari yg sama saya kluar hosp..

Saya pun sama kat h.selayang juga tapi nak Tanya Lepas cuci berape Lama keluar period ye

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan