Siapa kat sini pregnant dan masih bekerja?

I tengah minggu ke 9. kadang penat tak larat, pening lepastu rasa mual . pegi kerja naik train jalan kaki semua . ada yang sama mcm saya tk? atau korang banyak work from home?

13 Balas
Tulis jawapan

sama sis, sy kdg terpaksa rest belah pagi dalam sejam dua sebelum start kerja. mual +badan cepat penat+angin n kadang muntah. kdg rasa mcm nk benti kejap lps bersalin baru masuk kerja balikπŸ˜… sy pi kerja drive tu pun kdg mabuk. takut gak drive dgn mualnya. Btw, saya pjj. family jauh nun disana. so apa2 sakit, kdg xlalu mkn, teringin itu ini semuanya majority kena hadap/cari sendiri. Sedih, kdg nangis. tp kena kuat huhu.. semoga sis pun kuat

Baca lagi

Saya kerap mc. Alahan teruk. Pasty bila alahan okay, dia start kepala sakit dr pagi sampai malam, dok ofis takleh makan. Jaln banyak mengah nak pitam. G kerja 2 jam balik pon lebih kurang. Mmg sampai depan pintu rumah terkangkang dgn sakit pinggang bagai. Last last bincang dengan suami untuk resign. Nanti cari kerja biasa gaji tak tgi pon takpe asalkan dekat dengan rumah. Semoga dimurahkan lg rezeki suami saya.

Baca lagi

Mcm sy alhamdulillah bos fhm n bg sy wfh.. ikutkan seminggu 3 kali kne masuk opiz 2 hr wfh.. tp sy nk travel naik train dkt stgh jam lebih dgn galas beg laptop mmg xlarat.. berdiri lame pn dh seram sejuk.. mmg sy xleh byg sy bk travel mcm mne.. sb mase 4 weeks sy naik train seram sejuk terpakse turun train amik grab sb xlarat sgt2.. sy doakan urusan sis dipermudhkan

Baca lagi

ya saya pun travel pergi kerja naik MRT lepastu banyak jalan..sy punya mual2 selalu start waktu petang..jadi kalau petang, sy akan balik on time sbb sy tau sy takkan larat nk jalan jauh.. pernah juga muntah dekat toilet MRT sbb tak tahan.. kalau tak larat sgt, ambik je mc and inform employer..Diaorg insyaAllah faham

Baca lagi
VIP Member

Sy fully bekerja 8jam, utamakan pesakit bru diri sendiri walaupun dah nk masuk 3 bulan alahan masih teruk tetap pergi kerja πŸ˜… nasib baik anak kedua klau ank pertama mmng dah berhenti sbb nk utamkn baby sbb dah berpengalaman so kena la bkerja untuk tolong suami ☺️

Klu tak larat mintak balik salunya Tapi byk work from home, wfh pun kdg2 penat tido. Mcm mne la momies yg pergi kerja hari2 naik train mmg power bertahan πŸ₯Ή semoga kita semua diberi Kesihatan yg baik Aamiin

saya kerja taska . now pregnant 5w , Ya Allah penatnya . sangat sangat risau sbb kerja taska ni lasak sikit . nk rehat pun susah . semoga kandungan kita smua yg berkerja baik baik smpai berslin nt . aamiin .

saya sebelum ni berhenti kerja office sebab accident patah tulang belakang, lepastu tetibe preggy sekarang dah 28w saya buat kerja part time je kat mcd 8jam.. Alhamdulillah so far okay je

1y ago

btw husband tak bagi kerja since tulang belakang tak fully recovery sangat tapi sebab bosan duduk rumah so masukla fnb.. dalam 37w baru plan nak rest

saya week 12 nak masuk week 13 masih kerja. alhamdulillah saya tak ada alahan. tapi kadang kadang ada rasa penat tu tapi saya buat buat tak tahu je. pergi kerja naik motor

Saya bekerja 9jam housekeeping, hari2 naik tren ulang alik jalan kaki 400m, penat juga tapi slow2 buat kerja dan jalan skrng sakit2 pinggang dah πŸ₯Ή