6 Balas

Pengalaman saya berlaku pendarahan diawal kandungan 9 mgu n uri dah kebawah... Mmg kene sgt berjaga2 sbb kita dlm keadaan 50 50... Doktor x kan ckp uri kat bawah dulu... Doktor panggil placenta low lying dgn harapan 4 bulan akan ada sedia kala... So keadaan berlarutan sehingga 8 bulan so doktor sahkan saya placenta previa type 3 posterior... Mmg tiada pilihan melainkan ceaser... So dari skrg pn kene kawal pergerakan apa2 yang menggunakan tenaga perut... Pendarahan saya akan berlaku setiap kali penggunaan daya perut tu lebih dari sepatutnya... So dlm waktu skrg elakkan bersama suami selain kerja2 berat sehingga kandungan mencecah 4 bulan n then rujuk balik pada pakar... Diawal kandungan doktor bantu saya dgn ubat kuat rahim...

Inn Shaa Allah Moga Allah prmudahkn

TapFluencer

dulu first trimester saya mcmtu gak uri kt bawah .. tp slalulah sujudd insha allah uri bolehh naik balek mcm sayaa skarang dah 6bulan ( trimester 2 akhir ) alhamdullillah uri dah cantik naik .. ☺️ apaa yg penting solat tu ada kelebihannya dahh ❤️

MasyaAllah... Alhamdulillah... Tq sis ❤️doakn utk sya juga🤲

Sy pun sama time pertama kali mengandung uri kat bawah ada keluar pendarahan 1 minggu lepas Dr bagi ubat kuat kan rahim rehat yg bnyk tak blh bnyk jln2 angkat2 bendah berat.. alhamdulillah uri dah normal pendarahan pun dah berhenti skrg dah 29minggu 3hari

Sama2 sis😊

Awal lagi, nanti uri bleh naik balik seiring dengan tumbesaran janin. Saya sampai week ke 17 baru normal balik. Uri dkt bawah kena kurangkan gerak or buat kerja berat. Bersama suami pn kena stop dulu..

Baik tq

Uri d bawah x bermakna kehamilan x dpt teruskan. Cuma D akhir minggu kehamilan mmg xda pilihan lain kecuali ceaser untuk beranak.

Yaa baik,Tq sgt²

In shaa Allah uri boleh naik balik. Jangan buat kerja berat2. Banyakkan bedrest.

🤗

Soalan popular