Scan 2D

Harini pergi scan, usia 6w. Tp masih belum nampak kantungnya. Doktor cakap rahim nampak kembang ada possibility mengandung. Lagi pulak, saya dah kencing siap2 sebelum scan. Doktor pesan sebelum scan tu, biar je pundi kencing penuh. Tahan dulu kencing baru senang nak nampak kantung. Eksaited nak tengok baby tp xjumpa lg. Takpela, kita jumpa lg dua minggu ya baby ? Selalunya mommies scan bila boleh nampak?

Scan 2D
14 Balas
Tulis jawapan

Maaf puan sy sekadar berkongsi ilmu....sy ade terbaca post dri doktor imelda...katenye kalau kita test sendiri pregnancy n positif....cuba buat kiraan dari tarikh last period...sekiranya anggaran dalam 8weeks ke bawah...sebaik nya tggu dahulu utk scan utk kepastian....sebab katenye jika kandungan baru 5/6 weeks mmg ade yg masih belum nampak kantung dan sebagainya...bukan ape..jika kita scan awal2..dan masih terlalu awal utk nampak kantung/janin/heartbeat...nanti akan membimbangkan ibu...nanti ibu mesti tertanya2 ape dh jadi...atau selamat kah kandungannye...tu akan buat ibu stress dan jejaskan kandungan...sbb sy pon pnh mengalami stress sbb masa tu excited sgt baru sah psotif 4 5 minggu dan scan...bila doktor ckp xnampak janin..sy kemurungan berhari2 pikir... Maaflah ye kalau sy beri nasihat mcm ni..sy hanya berkongsi pengalaman dan pengetahuanπŸ₯°πŸ₯°

Baca lagi

Saya waktu 6W scan bru nmpk kantung belum nampak heartbeat baby. Sama mcm sis waktu scan Saya dh pergi toilet, jadi doc scan ikut bwh bru nmpk kantung πŸ˜„ Doc suruh dtg lagi 2minggu, waktu 8W alhamdulilah Lepas tu dh nmpk baby dgn heartbeat sekali bila scan

Baca lagi

Saya dulu first scan lepas check upt positive (dalam 5-6 minggu) pun nampak kantung je. Masa 9w buka buku pink scan baru nampak isinya

5y ago

Saya punya 6w kantung pun doc tak jumpa lg. Semoga betul2 ada, cuak pun ada ni πŸ˜†

Saya scan 10 week bru ni tp ad kantung je . baby tk nmpk . nk ikutkn dh nmpk .. tp sy tkde msalah pape . mgkin baby kcik lg

Sy baru tadi pegi scan 6minggu 3 hari..nmpak kantung dgn baby..sis jgn rsau yea..tunggu smpai 8 minggu .

Post reply image

Baby saya juga 6 weeks. Tapi pergi KK, nurse suruh balik, x bagi scan lagi. Ni scan kt kerajaan ke swasta?

VIP Member

Kalau saya 6weeks hanya nmpak kantung baby shja.. lepas tu saya prgi klinik masa 9weeks dah ada heartbeat.

6weeks mmg xnmpk apa lg sis.. biasa 10weeks bru scan ..baby n heart beat pun blh nmpk dah time tu😊

5y ago

Hehee...biasa la tu..apa2 pun take care😊

Saya 6w dh scan nmpk kantung .. smoga baik2 sja .😊

sy scan masa 9 minggu..dah nampak baby n heartbeat..