21 Balas

Sy hb 13.5 msa bukak buku...pastu mnum air milo air teh bnyk hb turun jgk dri( 13.5 hgga 12.4) pastu (12.4 trun hgga 11...sy amalkn mkn bayam pastu bnyk mnum air masak,mkn buah oren..mkn ubat zincofer + iron tablet dan juga amalkn minyak kelapa dara ngn susu rizqi...alhamdulillah hb sy naik semula 13...36mggu dh

Hb sblom 11.3, sy balik rumah mertua terlupa bawak ubat klinik, smpai 4hari xmkn ubat klinik, yg sy minum air milo.. pstu g check hb tetiba naik 12.7.. setahu sy, sy minum milo pagi ptg mlm..hahaha naik plak hb..

Adjust waktu tidur bg cukup & teratur, vitamin mkn dgn betul. Elak ambik vitamin bersama susu,milo @ minuman mengandungi caffeine. Nak minum jugak tunggu lepas 2 jam ambk vitamin @ 2 jam sblum..

HB saya Alhamdulillah masih dlm kawalan. Saya rasa kena amalkan makan sayur, buah-buahan. At least dlm sehari mesti makan sebiji epal. Tidur kena cukup. Jgn stress..

Haritu saya nak try jus mamariam.. Tapi nurse kata baik buat jus sendiri kat rumah..syukur Alhamdulillah skrng dah nak masuk 38week..hb takda masalah.....

My experience sehari @ malam sebelum appt tuu makan jambu batu. Early pregnancy hb low then masuk bulan ke 4 & above hb cantik. Hope this helps :)

Sy hb tak naik2 cek rupanya pmbawa telesmia .. sedih dpt news mcm Tu .. cek husband .. syukur alhamdulillah .. suami bukan pembawa telesmia

Tingktkn hb..Kerang,bayam,jambu batu,oren... Jgn ambik milo,teh,minuman berkaffeine... Nurse pesan...

Jaga permakanan Jaga tidur Fikiran fikir yang positive Selalu berdoa mengaji Insyallah ok

Makan jambu batu sis... saya dh 8 bulan masih maintain 12 ke atas sbb makan jambu batu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan