susu ape yg sesuai untuk ibu hamil

Haii mommy2 semua...sya nak tnye lah...sya x tw nak minum susu ape..untuk kandungan saya ni...saya cube minum horlick..tp x boley tekak sya jadi loya mcm nak muntah..sebelum horlick sya minum annum pon same jgk..ade susu selain susu ibu mengandung x. ???

34 Balas
Tulis jawapan

susu HL pon okay awk.. tp klu Anmum Nurse dgn DR tk galakkn.. sbb susu tu ad gula tmbahn.. sy pon just mnum susu HL dgn HiGoat ☺️ Tp ad stgh xtahan bau hamis susu HiGoat.. Awk try je mnum HL.. ☺️ Kakak sy mnum susu tu 3kli shri.. skrg susu dia byk sgt bile nk nyusukn ank..

saye pun tak bole minum susu mase pregnant dulu, dah try anmum , nestle mom , similac mom tapi semua muntah balik. Last last nurse kk suruh minum susu hl & saye minum alhamdulillah okay. sis cube try ☺️

kak ipar sy nurse n dia nasihatkan supaya minum susu freshmilk/full cream yg kotak tu. kalau susu2 mengandung yg tepung tu sbenarnya xdigalakkan sbb boleh ada risiko kencing manis masa mengandung ..

Susu moeder sedap. Bau & rasa pon macam nestum 🀀 Masa saya mengandung,saya minum susu moeder. Bila baby keluar,tulang baby jadi kuat. Seriously tak tipu.

Awak try mnum susu kurma farm fresh.. Sedap, xdak gula tambhn.. Manis dr pati kurma.. Ad kebaikan susu segar + kurma utk awak ng baby

5y ago

Kak pasaraya ad jual.. Jenama farm fresh.. Susu kurma.. Kt tempt awak xtau pa ad jual ka x

pakar pemakanan nshat klu blh cri susu yg kurg gula or x gula lgsg. anmum tu klu blh elakkan sbb kndgn gula dia tggi ☺

5y ago

Betoi, saya baru start nak minum..manis, tambah air guna cawan paling besar..baru hilang manis...πŸ™‚

Saya minum susu wildan coklat..alhamdulilah tekak boleh terima..kadungan baru 4w..

I pon xboleh minum susu awal2 tpi pertengahan rajin ambil susu elen.. Untuk tulang. Ibu n anak..

VIP Member

sy cuba susu snow..ok sedap 0 sugar lagi..mula2 cuba friso tapi x ngam kat tekak..

Saya cadangkan minum Susu Juna. Asli susu kambing tapi rasa tak pekat sangat.