56 Balas

TapFluencer

Awl2 kandungan awak and baby perlu nutrien yg banyak sis.. kite di beri kelonggaran.. fkrkan anak je.. saya da 20 week pon still x puasa..sbb bile puasa anak saya x bergerak 🤣🤣..

sy 24weeks pun x puasa.. sbb smpai tghari je.. mengigil gigil lapar.. jd mkn.. puasa boleh ganti.. famili pun x galakkan puasa..

sama mcm mak sy. tya puasa ke tak? saya ckp tak. mak cakap ruginya tinggal, takkan tak boleh lgsg kot. sy buat x tahu jela. badan sy, sy yg lebih tahu mampu atau tak.

Follow your heart dear. Tp puasa dulu. Kalau betul x boleh baru buka. Awk je yg tau awk boleh ke tak. Dont risk ur future baby

Tgok kemampuan sis, cuba puasa smpai kol 10 am. If tk than pliss buka je. Org tua kadang fkir badan kita ni mcm dia dulu2 stiap org tk sama bdan dan pembawaan.

knpe nk kena fikir atau dgr org lain? awk sndiri pn tk larat dan kalau dh ade pnglman ggur dktor sndiri tk sarankan puasa. dan dktor akn bg ubt kuat rahim

kannn. kemarin baru keluar dari emergency sebab pedih ulu hati. doc pun x sarankan berpuasa takut janin kurang nutrisi dan c ibu pulak lemah x bermaya.

alhamdulillah sy takde rasa pape masuk 2 bln berpuasa kena yakin krn allah...mcn sy sy usap perut bgtau baby ibu puasa awk kena kuat alhamdulillah...

rmai Kata bby masih kcil dlm perut jgn puasa kcuali dlm kandungan 5 bln ke ats tkut ada apa2 sbb bby tu masih kcil perlu asupan dlm stiap masa

Sebelum saya tahu saya preggy, memang saya puasa. Tapi bila saya dapat tahu saya preggy saya terus tak puasa sebab risau untuk kandungan

Setiap pregnancy tu berbeza. Ada yang okay puasa, ada yang x larat. Kalau x mampu xpe je berbuka. Allah tahu condition kita ❤️

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan