Proses gugur

Hai semua. Saya skrg dalam proses gugur sebab kantung kosong dan dah 2 kali scan. Dan smlm 12w4d ada keluar darah sikit dan pergi hospital, bila check darah tk byk keluar dan bila scan bawah doc cakap saya gugur sebab kantung mengecut jadi kena siap sedia untuk gugur atau cukup masa kena d&c. Skrg ni keluar darah sikitΒ² macam hari ke 4 5 period tu just pakai pantiliner. Nak tanya yang ada pengalaman gugur, 1. Berapa lama amek masa untuk kantung/janin keluar? 2. Berapa lama darah nifas? 3. Mengandung selepas gugur amek masa berapa lama? 4. Kena tunggu period dulu baru boleh mengandung kan? Terima kasih semua.

8 Balas
Tulis jawapan

1. sy gugur week 11. sy dh 2weeks tau kandungan xjd since week 9. tunggu 2minggu utk gugur sendiri tp last day minggu 11 baru start bleeding. jumpa doc. doc nk buat appointment dnc sbb dh hbs 2minggu waiting period. tp sy bergaduh dgn doctor ckp nk gugur sendiri sbb sy dh start bleeding last day tu. maknanya anytime akan gugur sendiri. so doc kasik sy tempoh seminggu lg utk gugur sendiri kalau x dnc. so ptg tu sy terus jalan2 mall. then dekat mall jgk gugur keluar semua kantungπŸ˜… tips dia kena bnyk berjalan. 2. darah i keluar 2weeks 3. i wait 3month utk pregnant balik. folic acid slps gugut tu penting ya. sgt penting sbb dia nk pastikan rahim u ready for next baby. mmg ade lps gugur sng melekat n rmi yg terus mengandung slps gugur. tp sy tetap pilih 3bulan sbb takut anything happened i salahkan diri i sbb tak ikut ckp doc utk gap 3bulan. 4.Yes. goodnews for u. senang melekat slps gugur. yg penting jgn skip folic acid 5mg everyday

Baca lagi
1y ago

Baik terima kasih sis

Saya baru keluar kantung sabtu lepas. Ni dah kali kedua gugur. 1. First gugur, 8 weeks, ambik masa dalam 9 hari untuk keluar kantung lepas first day bleeding. Gugur kedua, nak masuk 12 weeks baru keluar kantung. 2 minggu lepas bleeding baru keluar kantung. 2. First gugur, dalam 7-9 hari jugakla, yang second ni tak sure sebab still bleeding πŸ˜…. Yang saya tau, setiap pregnancy tak sama. 3. Ikut gynae sy cakap, terus pregnant pun boleh tak payah tu tunggu period pun. Tapi saya just share experience je, should be everyone’s pregnancy journey different. Boleh refer doctor untuk lagi detail.

Baca lagi
1y ago

thank you sis. Inshaa Allah ada rezeki anak nanti. ❀️

Banyakkan berjalan sis..Insha Allah akn turun sndiri..mcm sy, hr appointmnt nk book trikh d&c..wktu tu duk ulng alik dlm kwsn hosptl,lps tu kuar healing dkt pntai,then round dkt psr mnggu..Balik tu dh strt bleeding sikit2..esok dh strt skit perut mnja2, then esokkan lg dh strt skit sengggut teruk..dtg stiap mnit.mlm tu terus gugur..Xsempat d&c 😬 Lagi satu, ckp dkt baby mommy redha,minta keluar baik2 ye..(ckp seolah2 dia dgr ckp kite,insha Allah diizinkn mmg dia keluar..sy n suami berhrp dia kuar hri jumaat sblm d&c hr isnin, seolah2 memahami dia keluar sndiri mlm tu) πŸ₯Ή

Baca lagi
1y ago

terima kasih sis share pengalaman. nnti saya try jalan byk2 hehe. saya sampai harini dok keluar sikit2. risau juga ni sbb minggu dpn anak start sekolah. harap sgt keluar cepat. risau time anak skolah tu saya lemah je. inshaa Allah , saya doakan kita semua ada rezeki anak dalam masa terdekat ni. aamiin. ❀️

saya jawab yang saya tahu je la . darah nifas tu bergantung berapa week kita gugur, saya tak sure saya gugur masa berapa week sebab masa 9-10w camtu masih kosong saiz kantung time tu 5-6w, tambahan period tak teratur jadi tak dapat nak confirm berapa week kandungan masa gugur. tapi darah habis dalam seminggu lebih , sebab hari2 bertungku sama. saya mengandung semula after first period. kalau dah belas week better rehat dulu , boleh try again after 3month untuk rahim rehat dulu sebelum ada isi semula

Baca lagi
1y ago

thankyou share pengalaman. saya mcm sis juga. kiraan 11 mggu minggu lepas tp scan baru 7 mggu.

Saya gugur masa mggu ke 9, masa scan xde heartbeat. Sebelum tu spotting and pergi check di clinic nampak heartbeat. Jd masa pendarahan pg HkL dah xde heartbeat. So doc bg 2 pilihan. Saya pilih utk tggu. Pendarahan 17 Feb start, keluar sendiri 26 Feb. Sepanjang tggu dia nak kluar tu mmg dah bleeding jd darah fully stop pada 2 March lebih kurg. No 3 & 4 tu saya tanya doctor dia kata better lepas dpt regular period semula.

Baca lagi
1y ago

baik terima kasih sis sbb share pengalaman.

Based pada exp saya, patutnya sy 10w2d tp saiz kantung 7w2d. Sehari lepas scan sy ada keluar darah sikit, pastu 3 hari lepastu sakit perut sgt and kantung keluar sendiri. Sakit perut mcm senggugut tp lagi sakit. Darah nifas sy harini hari 14 dah tggl sikit sgt dah mcm hari ke 7 period. Soalan 3 & 4 tu sy tak pasti.

Baca lagi
1y ago

okay thank you sis share pengalaman. saya harini masuk hari ke 4 darah sikit2. takde rasa sakit perut / senggugut lagi.

sy pernah gugur.. jumaat malam kua mcm darah period skit2 je n sabtu nye wktu maghrib keluar... tkr 5 pad jgk laa sb darah byk.. pastu g swasta wt dnc.. psl darah nifas sy x brp igt .. lps gugur dlm 7 bulan pregnant sml..

1y ago

terima kasih sis sbb share pengalaman.

tunggu 3bulan atleast utk next pregnancy utk elakkan keguguran 2nd time dlm masa terdekat. sbb rahim belum ckup kuat lagi. darah nifas lepas keluar kantung maximum 2w.

1y ago

okay thank you bagi jawapan πŸ‘