Barang baby

hai nak tanya , saya dah beli barang2 baby semua and saya sekarang confuse nak kena beli tak toiletries baby mcm sabun2 badan baby semua tu or tak perlu lagi untuk sbb ada yg cakap nb tak perlu lagi. bedak untuk tutt baby kena juga ke ? brand apa elok? ada suggestion tak ? #firstmom #firstbaby

22 Balas
Tulis jawapan

Yg btol2 perlu saya rasa utk newborn: Nappy Cream - saya mula2 beli sudocream. Beli yg kecik dlu takut tak serasi ngan baby. Alhamdulillah serasi. Dan saya suka. Cpt surut merah2 ruam dia tu. Selain sudo ade byk lagi brand nappy Cream mcm drapoline. Kena tgk serasian kulit baby. Sabun mandi baby - saya x beli pon sbnrnya sabun masa pregnant. Byk dpt masa bersalin hospital bagi sample. Dari situ dpt sample cetaphill ngan sabun mandi drypers. Dua2 serasi ngan baby. So lps habis pakai sample tu saya beli sabun mandi baby drypers head to toe sbb elok ngan baby. Cetaphill Okay Tp tu la rege nya pon bleh tahan. Telon - saya guna myk anugerah. Botol warna putih tutup warna purple. Even letak kt kesan gigit nyamuk pon cpt surut merah2 kt kulit. Itu 3 je brg mandi anak saya setakat ni. Malam nak tido sapu lotion.

Baca lagi

boleh je beli tuk puaskn hati. kdg kite rase selagi xbeli rase ada benda y kurang je.. hihihi.. sy mndikn ank pakai sabun start umur die 2 bln lbh mcm tu. tu pun xkerap. sabun kn ada chemical smue. kulit baby sensitip. sbnrnye kulit ibu die y sensitif. so assume ank pon sensitif jg.. sy pakaikn sabun bile perlu saje. xselalu pon. tu pun beli ceraphil. bau baby tu sndiri dh wangi. nti dh besar xde dh bau baby tu. rindu nti.. hihihi.. sy xpakai bedak pun. hanya minyak telon letak kt perut, blkg bdn dn kaki je.. nappy cream jgn lupe beli. bnda tu berguna. ada masa baby kerap buang air kecil dn berak..

Baca lagi

Anak saya hari ke 3 dah pakai shampoo, body wash, body lotion. Tak pakai bedak dan minyak. Saya pakaikan set mandian yang mild formula (khas untuk newborn). Antara brand yang awak boleh cuba sebamed, cetaphil, aveeno, mustela, pigeon botanical natural. 😊 For info, bedak tak boleh letak pada private part baby. Saya tak pasti kenapa kebanyakan ibu ibu akan letak bedak. It brings more harm than good.

Baca lagi

beli je sis ada 1 set tapi baby mula2 je mandikan pakai sabun lepas dah bersih stop dulu kalau ada kuning. bedak jangan pakai bawah 6 bulan boleh jadi masalah. lebih2 lagi kawasan kemaluan. kalau baby ada melecet beli sudoku cream dekat farmacy mmg membantu. brand tengok pada kulit baby sendiri . setiap baby kulit x sama. kalau bole beli kecik2 dulu kalau ok teruskan

Baca lagi
Post reply image

Saya first time mandikan baby dah guna sabun πŸ˜„ sebab nurse kat hospital mandikan baby pun guna sabun juga. Saya dari anak pertama guna cetaphil baby. Sabun, shampoo, lotion. Anak pertama dah 5 tahun pun masih guna brand ni. Share dengan adik dia sebab dua2 ada masalah kulit (eczema). So far brand ni je yang paling ok dengan kulit diorang ☺️

Baca lagi
10mo ago

So far anak saya dua2 pakai tu ok. Anak first saya pernah try tukar pureen, carrie junior, even sabun2 yang saya pakai pun pernah bagi dia pakai. Konon nak jimat sebab cetaphil agak mahal. Memang tak ok πŸ˜‚ kulit jadi kasar, gatal2. Last2 kena juga share dengan adik dia. Paed yang recommend untuk guna cetaphil. Bak kata dia, Cetaphil ni dia takde lah sembuhkan eczema tu. Tapi dia takde apa2 effect yang buruk untuk budak2 eczema.

boleh je beli utk puaskan hati.. bagi saya nti one day nak guna xda tu yg rasa stress sbb X beli awal2.. sya beli sabun head to toe dgn bedak yg besar sebijik. end up bedak tak pakai Sgt pun TAPI waktu anak saya ruam kat leher Saya guna lah bedak terus elok la bahagian leher yg berlipat tu kan..X merah2 dah..

Baca lagi

Beli je sis , saya beli brand bzu2 ada set trial. Senang sabun syampu lotion bedak semua ada sekali. Set trial tu xde lah kecik medium je. Alhamdulillah sesuai dngn skin baby saya . Btw brand ni sesuai for sensitive skin. Bedak je saya x pakai sngt. If ada ruam ke baru saya pakai

smggu dua pertama sy xpkai ape2 kt baby.. lps tu bru pkai sabun badan je.. bile syampu n minyak rambut kepala naik ruam til now baby da 5bulan xpkai kan lg.. tp kt taska ade la skali prasan tcer pkai kan bedak.. bile sy dpt tau sy xbg pkai kan dlu.. talkum bhye tok baby

kalau dapat beli barang baby yang natural organik lebih bagus, sabun top to toe, massage oil baby, tummy oil, black garlic balm, healing balm letak kat celah nappy kalu ruam2, sy beli kat sini blh tgk katalog dia Message on WhatsApp. https://wa.me/message/BOTHXRWJAUVVI1

Beli je sis .brand apa2 pun ok .Kalau brand Johnson dia ada sabun khas utk newborn. Sy masa 1st baby excited nak beli mcm2,tapi menyesal beli banyak.Sebab lepas bersalin dpt bnyak hadiah.. baju,towel,toiletries. Banyak yg tak terpakai lagi.