Scan kandungan

Hai nak tanya mommy-mommy semua ada tak yg pengalaman macam sy. Scan kandungan tapi cuma nampak kantung saja tapi baby tak ada 😒. Doktor cakap samada terlalu awal atau luar rahim. Saya punya period memang tak teratur sebab kalau nak ikut kiraan sy dah 7 minggu nak masuk 8. Minta tolong bagi pendapat dan pandangan since ni first baby selepas 4 tahun menanti. sy tak pernah pregnant atau gugur sebelum ni #firstbaby #firstmom #worriedmom

Scan kandungan
15 Balas
Tulis jawapan

Kalau nampak kantung tu confirm mengandung di dalam rahim sis. Cuma baby kecik lagi. tak boleh nak ikut kiraan period kalau period tak teratur. Macam saya tak ikut kiraan period tapi ikut pada ukuran kantung & ukuran baby baru tahu usia kandungan yg sebenar. Usia kandungan saya pun lewat 2 minggu. Sis try scan semula dalam 2 ke 3 minggu lagi yea. Semoga dipermudahkan ❀️

Baca lagi
2y ago

betul tu kalai ada kantung juga mengandung dlm rahim semoga Allah permudahkan urusan puan insha Allah ada rezeki awak iyaa

VIP Member

Jangan risau. In Shaa Allah ada rezeki. Saya punya period pun tak teratur. cycle period 41hari. Jadi kiraan weeks pregnant tak boleh kira sama dgn org normal yg 28-30hari. Anak first dulu, patutnya if normal dah 12 minggu kandungan tapi sebabkan period tak normal baby baru 8minggu macam tu. Jadi scan lagi 2-3minggu ye sis. In Shaa Allah ada rezeki

Baca lagi
2y ago

Alhamdullilah. Thank you puan. Nak menangis juga mula2 sebab takut kecewa. Sy akan datang scan balik nanti 😊

sama mcam saya sis.. mulaΒ² tu saya pergi scan kat swasta, dr tu ckp dah ada janin tp masi kecil n belum jelas sngat. kandungan dalam 7minggu 2 hari. sekali 5 hari lpas tu pergi buka buku kat kkia, dr scan, nampak kantung ja. blm nmpk janin, jadi kena suruh dtg 2 minggu lgi tuk rescan.. moga ada rezeki kita sis, saya pun mengandung anak pertamaπŸ™

Baca lagi

sama mcm saya. mula2 takot dan sedh juga. Dr suruh tnggu sebulan. rupanya kiraan lewat 2minggu dr tarikh period. bila scan lps tu baby dah gerakΒ² πŸ₯° insha allah okay xde apa2 nnti tu. semoga awak dan baby sihat je . jgn stress jgn angkat benda berat. bnykkn rehat okayy

2y ago

Sama sy takut dan sedih bila doktor cakap macam tu siap suruh refer emergency. Dah berdiri bulu roma sy takut ada apa2. Terima kasih puan. Semoga awk dan baby pun sihat sampai melahirkan πŸ₯°

Jangan risau. Sayapn mulaΒ² gi scan nampak kantung je. Lepas tu Dr kata kandungan masih trlalu awal, datang lgi 2 minggu utk scan..semalam bru lepas gi scan, dah blh dgr jantung & nmpk baby..sis try scan semula dlm 2 mnggu gitu ya β™₯️

2y ago

Terima kasih puan. Lagi 2 minggu sy akan pergi scan semula. Tak sabar nak dengar baby punya heartbeat 😍

Kalau dah nampk kantung tu confirm dah ada dalam rahim sis. 😁 cuma kandungan jadi atau tak tu je risau kalau awal2 ni. Tapi kadang kiraan period pun boleh jadi tak betul. Sis scan lagi 2 minggu ya πŸ˜‰

2y ago

Memang period sy tiap2 bulan tak teratur. Sy akan cuba scan lagi 2 minggu. Thank you πŸ₯°

VIP Member

saya pun macam ni masa 7 minggu. doctor siap kata baby tak ada. tapi hati kuat kata nak check dengan doctor lain.. check doctor lain, ada saja. kadang tak nampak

2y ago

Maknanya puan tak tunggu 2 minggu lagi utk scan ke? Terus pergi scan dekat doktor lain lah ya? Sy ingat pun nak buat macam tu juga

saya sama macam awak. x da pape dalam kantung. dr juga cakap perkara yang sama kepada saya. semoga kita dapat berita gembira 2 minggu lagi

2y ago

semoga yg baikΒ² utk mommies semua

TapFluencer

Klu period x normal tu biasa je. Sbb dktr akn tgu smpai fetus nmpk baru boleh buat anggaran minggu kehamilan

2y ago

Thank you puan. Sy akan pergi scan lagi 2,3 minggu. Hati excited rasa tak sabar nak tengok baby 😊

doktor hritu ckp ikut bdn..sbb 5w tu sy bleeding then sy gi scan dh nmpk kantung 7 week dh nmpk jantung..sy pun first time niπŸ₯°