Jenis Alatan Bersih Bulu Kemaluan!

Hai mommy! Boleh share tak produk jenis apa yang korang guna untuk bersihkan bulu kemaluan selain pencukur? @ if ada pencukur jenis yang bangus untuk area sensitif boleh share:)

5 Balas
Tulis jawapan

saya guna ni, bikini trimmer philips. harga sy dpt bwh rm100. ni bukan utk cukur licin ye. ni mcm trimmer boleh pilih nak nipis cemana. bentuk dia tu pun menyenangkan utk trim private part, lagiยฒ time pregnant perut besar dah xnampak bwh. saya beli trimmer ni sbb sy da serik lepas cukur pakai shaver je gatal, walaupun shaver tu baru je skali tu guna. lepas sy guna trimmer ni takde kejadian gatalยฒ lagi dah ๐Ÿคญ

Baca lagi
Post reply image
1y ago

beli kat mna tu? shopee ka?

Cukur bawah air mengalir masa mandi.. boleh elakkan gatal ..tak perlu pakai cream..pastikan pencukur tak pakai ulang2..kalau krim takut chemical

saya suka pakai intuition..pencukur sekali dgn sabunnya bg xde rasa sakit bila cukur

1y ago

yg tu tk mnyebabkan area tu jd gelap kn?

boleh suggest juga tak untuk elakkan gatal after cukur๐Ÿ˜ญ

1y ago

Apa yg sy buat, sebelum shave tu kena scrub dulu bahagian yg nak di shave tu..buang kulit mati bagi lembut & lembap dulu bahagian nak di shave tu, pastu baru shave..jangan terlalu menekan sgt masa shave nanti kulit luka. pakai shave yang ada lapit aloevera sy biasa guna jenama Schick Xtreme 3 Sensitive yg warna pink so far ok. Lepas shaving boleh sapu apaยฒ pelembap mcm vaseline / natural oil nipisยฒ ya

Sy guna trimmer. Bulu akan pendek dan tak gatal bila naik

1y ago

samaaa ๐Ÿ˜๐Ÿ˜ sy pun suka trimmer dari shaver