8 Balas

Hi sis, saya kongsi pengalaman ya. Macam saya pun tak ambil supplemen, sebabnya mahal sgt haha, jadi saya cuba jaga pemakanan dulu untuk bykkan susu. Katanya semua orang ada milkbooster tersendiri, jadi kena cuba satu2. Saya minum air horlicks, milo, roti jagung, makan nasi (banyak haha), sayur daun hijau, lobak putih, ikan. Dalam pantang, setiap hari masakan berkuah (sup/singgang/tomyam). sarapan, mkn tghari, dinner semua saya makan nasi, sebab lapar sgt haha. alhmdulillah, rezeki anak saya susu banyak dan lancar. masa bulan puasa, saya cuba minum susu kambing dan mkn kurma, pun menjadi cepat je susu penuh. sekarang baby dah 6 bulan, ada masa terasa susu berkurang, yelah dah start kerja jadual makan entah ke mana, saya cuba minum susu kurma farm fresh kotak kecil tu sehari sekali, kdg2 ganti dgn susu kotak coklat dutch lady. tp selagi boleh saya usahakan diet seimbang, karbo, protein, fiber mcm menu dlm pantang. tapi saya faham mungkin juga bergantung pd rezeki, tekanan kerja, emosi, skin to skin dan sebagainya. cuma di sini saya kongsi, untuk saya, mmg saya cuma makan banyak je. berat alhamdulillah, maintain sama mcm sebelum mengandung, tp tak turun haha. tahun depan baru diet, tahun ni fokus bg susu cukup😁. saya doakan moga dipermudahkan rezeki sis untuk bf, aminnn

Hi sis. Kalau ikut cara saya lah, saya takde amalkan apa2 pun. Tips pun cuma kerapkan df baby. Sebab susu badan ni konsep dia supply on demand. Lagi kerap sis susukan baby InshaAllah banyak lah susu ☺️ Saya surirumah. So memang 💯 df sahaja takde pump. Anak pertama Alhamdulillah menyusu sampai nak dekat 4 tahun. Stop pun sebab saya pregnant. Anak ke 2 ni awal2 masa pantang saya try mix fm. Sebab dengar cakap orang konon baby boy tak boleh nak bergantung pada susu badan. Boy banyak menyusu nanti susu badan tak cukup lah apa. Tapi anak saya ada masalah penghadaman. Saya minta dr suggest susu fm, dr marah kata buat apa nak bagi fm kalau susu badan ada. Sejak tu saya fokus df dia je. Alhamdulillah fully df sampai sekarang dah 11m+ 😊 Bab2 supplement ke memang takde. Tapi apa yang saya perasan, emosi pun main kan peranan. Saya perasan kalau saya stress, penat, sedih, susu saya drop sikit. Macam mana saya tau? Anak saya macam tak puas susu. Hisap2, ngaruk. Tukar breast, hisap2 lagi ngaruk lagi. So kalau boleh emosi pun nak kena jaga 😉

Alhamdulillah.. heee okay2 thanks for sharing insyaAllah moga ade rezeki sy juge hee

awak tak perlukan apa2 supplement pon. tak perlu risau if susu badan belom keluar titis semasa awak hamil. itu normal. bergantung pada hormon susu dlm badan awak. susu badan kita semua dh terhasil sejak usia kandungan kita 16w. apa yg awak boleh buat adalah. sejurus kelahiran bayi, awak boleh kerap bg directfeed utk merangsang pengeluaran susu badan. susu diawal kelahiran baby kita mmg xbanyak tetapi mencukupi utk size perut baby yg baru lahir. susu tu kita panggil susu kolostrum atau liquid gold. boleh marmet if baby xde dgn awak. yang paling utama jangan stress. enjoy je masa baby directfeed. mindset kena yakin susu ada dn cukup utk baby. minum air secukupnya.

sama2 awak❤️. sy masa pregnant 1st & 2nd baby masa hamil xde pon keluar susu titis2 awak. alhamdulillah, 1st baby sy boleh bagi susu badan sampai usia dia setahun 2bulan. then stop sbb pregnant 2nd baby. 2nd baby masih susu badan skrg usia dh 7m++. so, awak yakin yg awak boleh. belajar ilmu penyusuan. follow lactation counselor dekat page dorang. dorang share ilmu free je dekat kita awak😘

hye sis...mcm sy skrg 2nd baby nk msuk 2 bulan..susu bdn yg kedua ni byk..x amik suplemt pon..cume sis dr skrg bersihkan puting time mdi..urut2 breast tu dan niatkan dlm dri nk susu byk tuk bg baby .ins Allah byk susu tu nti..Amin

hi sis. mcm mne nk bersihkan puting ye? sis buat mcm mne? sy ade bersihkan time mndi. tp sakit sgt ngilu. bersihkan yg ade hitam2 kn?

kalau awak dah ada niat tu bagus dah tu. niat tu akan dorong awak untuk usaha lagi Dan lagi untuk susukan baby. banyakkan air masak n susukan baby dengan kerap. kurangkan air sejuk..

maaf ya. air sejuk tak salah. kita boleh je minum air sejuk or air yg ada ais semasa menyusu.

saya first mom kalau bole nak sangat bf dkt baby...xdk amal ap ii supplement pon harap ii ad rezeki baby dapat susu bdn 😍🤲

saya pun 1st time mom jg.. tp anak dah 1y la skrg.. dulu masa pregnant saya study pasal penyusuan gitu2 je, ingat tak penting, bila dah lalui baru baru merangkak study betul2.. tp alhamdulillah jumpa jalan,walaupun hampir kandas awal.. sampai skrg masih bf anak.. fm masa dlm pantang sampai 3minggu.. masa bbrp hari bersalin sedih tengok susu sendiri titik2 je, terpengaruh pulak org kata saya takde susu.. tp sebenarnya bukan takde susu, tp takde ilmu penyusuan.. pesan saya, now belum bersalin lg gibla belajar pasal penyusuan.. blh jg baca2 dlm ig tt. mcm akaun ig nyusoo tu ke, ceduk ilmu banyak2 dr sumber yg support BF, beli2 produk tu cerita lain

buat air rebusan kurma merah, goji berry, halba, longan kering

Okay thanks sis hee ad jmpa ni kt tt hr tu

apa2 kene susukan baby je..jaga demand baby

Soalan popular