Anak dah stop BF

Hai ibu2 saya ada nak tanya,anak saya selama ni direct Bf,tp skrang susu sy dah stop sndri sbb sy pregnant,jd saya ada cuba bg susu fm guna btol susu tapi dia taknak...jadi kalau saya bg susu ltak dlm btol mcm dlm gmbr ni tkda msalah la kn ?

Anak dah stop BF
7 Balas
Tulis jawapan

Saya faham bahawa anda sedang menghadapi masalah dengan anak yang sudah berhenti menyusu badan. Sebaiknya, jika anak sudah berhenti menyusu badan dan anda ingin memberikan susu formula, adalah lebih baik jika anda menggunakan botol susu, seperti yang ditunjukkan dalam gambar. Botol susu dapat membantu anak untuk menerima susu formula dengan lebih baik. Jika anak masih enggan menerima susu formula, anda boleh mencuba beberapa cara untuk membiasakan anak dengan susu formula, seperti memberikan sedikit-sedikit sehingga anak terbiasa. Tetapi jika masalah ini berlarutan, adalah lebih baik untuk mendapatkan nasihat dari pakar kesihatan kanak-kanak. Semoga masalah ini dapat diselesaikan dengan baik. https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi

Anak sis umur berapa ? Nanti beli bekas air atau botol air dia ada tulis kat situ utk umur berapa sesuai.. sy pun baby df tp bila bg botol straw brand okbb baby sy suka.. baby 7m

VIP Member

kalau ank dh msuk fasa dh blh mkn umo dh 6 bulan..boleh je try bg sippy cup gntikn botol

depends umur. kalau anak dah 6+ bulan, boleh bagi open cawan atau ajar minum pakai straw.

anak umur brp, sippy cup tak elok utk mulut anak sbenarnya. better straw bottle la

Bley cbe.. tp mostly baby yg da biasa bf memg mkn mse sikit nk terima botol..

Sippy cup macam ni tak digalakkan..beli yg straw cup atau ajar guna open cup