56 Balas

VIP Member

Hye dktor..anak sy berumur 2bulan lebih,kenapa tiba² keluar air banyak di telinga kanan bayi dan keluar air macam peluh di pipi kanan bayi?

Hai doktor..anak saya gigi nya dah mula pecah2..so bila menyusu tu jadi sakit pada ibu..apa penyelesaian nya?anak saya umur 2 tahun 3 bulan

Gigi baby pecah sebab apa? Terjatuh atau karies? Kalau gigi karies, mungkin gigi baby tidak gosok dengan betul. Kita perlu bersihkan mulut, gusi dan gigi baby setiap kali selepas menyusu. Guna kain lembab untuk lap gusi baby. Guna berus gigi dan ubat gigi yang berfluorida untuk gosok gigi. Pastikan baby ludah ubat gigi selepas gosok gigi

Ai doc... Ape ptot sy buat.. Bile gigi ank saya reput... Pergi klinik gigi sudah. Hanya tampal.. Lpas 3minggu reput balik.. Umur ank 8thn

Ok.. Doc..😊

VIP Member

Hi doktor Ank sy 3 bulan...df sepenuhnya..bmi berat dgn tggi tak cantik..adakah susu sy tk berkhasiat sbb tu berat die ssah nak naik byk

Ank sy kerap menyusu msti 2 jam sekali kdg² setgh jam msti nak menyusu lg...pampers penuh pd seblh malam shj waktu siang tukar bila dia berak

hai doktor...anak sy tumbuh gigi..tapi mcm x ikut turutan yg sepatutnya..tmbuh gigi lain dulu..sy serta kan contoh..adakah ini normal.?

Gigi bawa depan akan tumbuh dalam 6bulan diikuti gigi atas depan pada masa 8bulan. Kalau sequence gigi tidak mengikuti susunan normal, boleh bawa baby ke klinik pergigian untuk ambil xray, untuk memastikan gigi ada dalam rahang gigi.

salam sy nk bertanya sy bru hamil 3 bln jadi sy ingin beratanya adakah klu kita berpuasa memudarat kan baby dlm kandungan

Hi pretty Dr. ! Anak saya umur setahun, gigi banyak dah yang tumbuh. Boleh sarankan ubat gigi apa yg bagus . Thanks in advance.

Hi, Saya akan cadangkan ubat gigi yang ada kandungan florida. Guna amount pea size. Selepas berus, make sure baby ludah baki ubat gigi atau lap mulut dengan kain supaya baby tidak telan ubat gigi.

VIP Member

Saya ada simpan susu frozen yang sudah sebulan lebih, tetapi susu bertompok-tompok..Sebelum ni tidak ada..Adakah ini normal?

Tq doctor

Dr, adakah puting anti jonggang boleh mencegah gigi bayi drpd jongang 100%? apakah kesan penggunaan puting susu?

Kegunaan puting kosong atau pacifier selepas umar 8bulan akan menyebabkan ranghang gigi jadi sempit dan muka bayi panjang, juga akan menyebab kan bayi gigi jongang kalau x berhenti. Paling bagus kalau boleh berhenti pacifier atau puting kosong sebelum umur 8bulan

Hai doctor maaf bertanya normal ker kandungan 7 minggu ade keluar darah beku semasa buang air kecil??

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan