Tips cara2 nk naikkan hb

15 Balas
Tulis jawapan

tipsnya ialah try an error. macam saya.. tukar ubat , saya beli sendiri ubat maltofer jenis syrup di farmasi. makan buah naga n jambu batu sehari satu biji. elak makan coklat, milo , kopi dan teh. jarakkan skurangnya 2 jam lepas makan ubat.. kalau teringin sangat sebelum ambil darah, makan buah jambu batu atau naga dulu 😁

Baca lagi

Saya minum susu hl marigold tu n pil diksi kk tu ja. Kalau saya makan pil tu , saya pastikan lepas 2jam makan n waktu tidur , n lepastu saya takdpt makan waktu siang ke apa , tp saya kerap minum susu hl tulaa sis dr buah2han dr mula 8 naik 10 , naik 11 , naik 11.8 pastu 12 smlm g kk 13 naik nya hb saya

Baca lagi

Saya makan obimin mula bulan ke lima mengandung. Sebelum nya x makan pun. Makan Foli ACid sahaja. Alhamdullilah makan obimin hb maintain 11 ke atas. Rezeki anak. Harap2 kekal sampai akhirnya. Sis kena positif and makan ubat tau πŸ‘ŒπŸ»β€οΈ

Mkn ubt ikut timing ya awak 2 jam sebelum atau selepas makan lpstu gapkn masa minum susu atau kafein , buah jambu sangat bantu naikkn hb , klau rajin minum pati delima gulsan 😬

TapFluencer

mkn ubat yg klinik bg. kurangkan mknan/minuman manis & berkafein. jaga cara pemakanan, lebih pd buah2an, sayur2an & buat senaman ringan.

bykkn mkn besi sisπŸ‘πŸ˜‚gurau ii try minum sunquick or susu hl tu pastu mkn pati delima bykkn mkn buah jambu batu and kurgkn caffein

9mo ago

ouh yeke slalu sye minum sunquick x ltk gula pun

try minum susu fernleaf fullcream.mn thu serasi.sy mnm susu ni hb sy cantik je.dr 11 jd 14.smpilh skrg dh msk 36week

Amalkan Mkn jamu batu dgn buah avacodo Inshaallah ok saya dari awal mengandung sampai 36week hb saya 13.6 ke 14.2

Mkn ikan bilis dan hati ayam sis. Klau nk hb ok. Tpi jgn kerap dan pgmbilan nya kena sedang2 sja

saya minum calla milk alhamdullilah bacaan hb dari 11 naik 12.9.. maintainnn je