hi bumil, saya preg 8weeks4day skrg. sy ragu baby dah bleh kicking ke atau gerak sbb sya rasa perut sya seakan berdenyut

11 Balas
Tulis jawapan

8 minggu tu awal lagi sis , normally ibu akan start around 17 minggu - 21 minggu , kalau rasa angin tu normal ye , keep makan 3 jenis vitamin tu diawal 12 minggu hamil . Inshallah baby sehat

TapFluencer

Hi. 8 minggu kehamilan, belum cukup sifat lagi. Berdenyut tu mungkin proses perkembangan anak dlm kandungan. Banyakkan rehat dan minum air kosong secukupnya

2y ago

🌻

kalau saya time 8 weeks memamg xrase pape cumenye rase ade something je tapi skrg 19 week baru rase kick lembut je sebb ni baru start rase dia kick

VIP Member

Masa sy 10weeks pun excited 😆 sampai termimpi baby gerak dlm perot. Abaikan tu semua haha tunggu dah 4bulan ke atas maybe rasa kot

2y ago

hahaha samalah excited 😂 asik tnya husb betul ke baby yang gerak sbb i tahu mmg bby kecik sngat. risau jugak sakit lain sbb dia berdenyut denyut.

saya pun 8 weeks rasa juga mcm kicking tapi maybe angin sbb sejak pregnant selalu rasa bdn byk angin

VIP Member

Itu berdenyut sbb rahim nak berkembang. Sy 13w-14w baru rasa gerakan halus dan doktor sahkan itu mmg gerakan janin

2y ago

Kena pandai try and error keyword.

Awal lgi ni , belum cukup sifat pon bby .mungkin rahim tngh nak mengembang

VIP Member

Saya rasa masa 15minggu macam tu 😊

Belum sis awal lgi

angin kot