edd 8/5 blum ade tanda

esok dah 38 weeks , blum ade turun tanda bersalin lgi , tpi celah kangkang sakit yang amat , terasa smpai tulang punggung , rsa mcm nk terkoyak je celah kangkang bila beralih posisi , skrg ni mmg berdoa baby klua awal je first mom memang tktau nk check da trun tnda ke ape , semoga dipermudahkan urusan bersalin je , suami dah hantar ke rumah mak jdi berjauhan mnunggu hari ni rsa sedih tpi kne kuat πŸ₯²

14 Balas
Tulis jawapan

@H.A. perut mengeras,sakit perut bawa ke belakang dan sakit berulangΒ² biasa petanda nak bersalin bg sy. rasa mcm nak berak sembelit tp tak berak pun. sakitnya sampai berpeluh,kaki menggeletar menahan sakit. biasanya kalau braxton hicks sakitnya tak kerap,rasa mcm senggugut biasa. kalau contraction ni sakitnya mcm nak patah pinggang

Baca lagi

awak dengan saya sama saya dalam 36 weeks, saya anak kedua niy pun rasa macam tu jugak celah kangkang sakit sangat sebab dokter cakap walaupun 36 weeks memang boleh bersalin awal tapi rasa sakit bila nak beralih posisi tapi tu la tanda tanda nak bersalin tu tak nampak lagi setakat niy tengah risau jugak niy .

Baca lagi

sy 3 anak tiada tanda keluar,kecuali bila hari nak bersalin baru ada contraction. tu pun contraction yg non stop,memang masa tu sy tau la masa nak bersalin hampir tiba. kalau sakit2 kangkang tu memang dah biasa since dah masuk trimester 3.

12mo ago

tq sis..sy akan cuba amalkan

UPDATE : Alhamdulillah sy telah selamat melahirkan baby boy secara normal 27/4/2023 pkul 9;15 pm , berat 3.03kg , pergi pac 26/4 sbb bby kurg gerak pgi admit , hrini induce ubat 9 jam contraction , Allah mudahkan alhamdulillah 🀲🏻

12mo ago

tahniah sis.. selamat bpantang dn selamat hari raya... raya haji nnti dh boleh beli bju raya bby boy..

VIP Member

Ya allah sama la kita. Dah 4/5 hari sakit teramat kat paha nie. Seksa sngt2 nk bngn ke apa. Mmg smlm siap menangis lg sbb sakit. Edd sy 8/5. Doakan dipermudahkan ya. Masih lg beraya mcm biasa cuma xtahan betul sakit paha 😭

12mo ago

Amin

due sy 7/5 , dah masuk 38 mggu 1 hari dan skrgni dah turun tanda2 nak bersalin sbb keluar lendir coklat dan dah ada bukaan 1cm pun..dr still suru balik rumah katanya boleh beraya lagi...πŸ˜‚

12mo ago

due sy pun 7/5. smlm dah rasa braxton hicks. tanda lain tak ada lagi. cuma celah kangkang tu mmg rasa sakit la. harap 5hb or 6hb keluar la baby. kalau tak mmg kena serah diri. sy gdm on diet

Saya 3/5 sekrng tgh duk rasa period pain dan dua malam dan baby mengeras jeee .. semoga urusan bersalin kita semua dipermudahkan. Doakan saya juga ya semua

12mo ago

sy da bersalin smlm sis alhamdulillah syukur

Due date sama sy..sy pn merasa camtu😣.ni standby ja..nk pegi mana2 pn takut..semoga dipermudahkan segala urusan semua ibu2 ya🀲🏻

sama kita due date 8/5 dan masih tiada tanda cuma rasa celah kang2 and nk beralih bila baring nk kekiri kanan terasa bawah perut

Samaa la kita. Edd 10 mei masih takde tanda. Tp pergelangan kaki sakit sgt dan celah kangkang mmg sakit tak blh bincang.

12mo ago

Sama due 10/5 mcm saya πŸ’œ semoga kita dipermudahkan bersalin