6 Balas

waalaikumussalam. sebab perubahan hormon. dia akan jadi tak normal kalau kita tak kawal. sementara betul2 boleh belajar kawal minda kita, pastikan org sekeliling kita (suami/family/circles) boleh faham emosi x stabil is normal in pregnancy & hanyalah sementara. lagi +ve support yg puan ada, lagi senang puan nak kawal minda puan. kalau puan rasa makin berlarutan, boleh mintak tolong doktor ajarkan teknik kawal emosi. mcm sy control sendiri je x ada la sampai kena rujuk doktor bagai. hidup happy2 je puan, bad mood mcm mana pun fikir yg baik2 je. InsyaAllah yg baik2 jgk dtg dkt kita. harap puan & baby sihat2 je sampai melahirkan

TapFluencer

Ya , emosi tak stabil semasa kehamilan sbb hormon... tenangkan diri, elakkan perkara yg kita tak suka. Buat apa yg kita suka dan bermanfaat. Mcm sy, sejak tahu sy hamil, saya uninstall FB drpd hp 😅sy jd serabut tengok FB. So, nk tenangkn diri, sy jarang tengok fb . tengok fb kt laptop. itu pun jarang. All the best puan. harap puan hadapinya dgn baik. 💐

betul sis.. emosi time prgnant akan jadi more sensetif... mcm saya.. tk dpt makanan yg sy craving pun boleh meleleh air mata.. sgt jauh beza kalau dibandingkan dengan sblum prgnant.. sbb sy bukan jenis yg cepat sedih atau kecil hati.. tapi skrg bila prgnant.. sebab makanan pun boleh sedih.. kena pndai kawal emosi n selalu fikir yg positif 😅

Saya sampai nangis sebab tak boleh tidur, mata dah pejam, tapi fikiran fikir macam2, sampaikan otak flashback masa kecik2, masa kat sekolah 🤦🏻‍♀️susah tidur, jantung berdebar2, anak2 jiran bising terpekik terlolong pun saya rasa nak marah, tapi mampu duduk bilik gelap diam2 je

ye btul sy pn rasa mcm tu..nk suami ad sbelh jew kdg bile xad rasa die tu lain mcm bleh ngis pelik2 hehe..mood prgnant jauh lri dri sblm prgnant.

yup..kene byk tenangkan diri

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan