Gdm on diet

Due 2/11 . doc srh masok wad 1/11 klu xde sakit atau tanda bersalin . Tapi saya ada rasa sakit2 pinggang blkng , perut mengeras 2 /3 kali mcm tu sakit , lps tu dh x sakit . Maknenye sakit palsu kan ? lpstu sakit bahagian ari2 x bole bawak bincang , sakit sngt2 perut pun dh turun sngt , dh x bole nk jln yg active sngt . Sbb perut berat . Saya hamil ank no 2 , saya dh lupa smua , ank first xde gdm , xde sakit ari2 , saya active sngt . Ank lahir normal . Saya ad dgr jgak ibu hamil yg ad gdm kene bersalin awl betul ke ? . Ad risiko utk induce atau czer ke ?

4 Balas
Tulis jawapan

yee btul tu sis...akan bersalin awal..kemungkinan klau gdm trok.dorg bgi tarikh untuk serah dri...sy due 23/11..dri 32w da rass contractin 33w sy skit kuat bhgian pinggang,ad kuman so doktor nk.pantau 14hri on.antibaotik sy pon ad gdm on diet,,doktor cek jaln da buka 3cm..so x bole blik..smpai skrg ad kat wad skrg sa 35w4h,,kemungkinn duduk sni smpai bersalin...klau xde bukaan 37w dorg akn ylong.koyakkn bukaan tu...sis kne pantau contraction tu...sbb lbih kurang mcm sy tu...contraction main2...tpi ad bukaan...sy pon.aktif jugak naik turun tagga...mgkin tu sbb bole jdy ad bukaan..hehehe

Baca lagi
6mo ago

ye ke sis . semoga urusan kita dipermudahkan

doktor saya ckp, kalau gdm on diet tak boleh bersalin overdue. maksudnya kalau due 2hb 11 dan takde langsung tanda2 nak bersalin sampai tarikh tu, 1hb 11 kena serah diri. doktor akan tgok laa kalau keadaan kita elok semua, kena induce utk bersalin normal. kalau ada masalah apa2, baru doctor akan consider utk czer. kalau gdm on medicine atau gdm on insulin, yg ni mmg kena serah diri awal 2 minggu, kena bersalin awal. pun sama juga doktor akan tgok dulu keadaan kita mcm mana utk bersalin normal ke czer.

Baca lagi

saya due 5.11.. 4.11 da kne serah diri sbb gdm on diet. Anak ke2 jugak. Anak 1st xde gdm. Perut kdg2 mengeras jugak smpai rasa sengal2 kt pinggang. Berharap dpt bersalin sblm kne serah diri. Sy blm x pasti lg sama ada normal atau czer. Kalau xde tanda atau bukaan sy rq czer sbb anak 1st sy czer. Sy x nak induce sbb ada pengalaman yg x baik dgn induce πŸ˜… Apa2 pon semoga dipermudahkan urusan kita.

Baca lagi
6mo ago

saya pun harap sblm serah diri . dh dua hari rasa skit2 blkng kejap2 . sakit tu masih bole tahan . saya dgr induce ni lagi sakit . semoga allah permudahkan urusan kita dan ibu2 hamil . amin .

sis bole byk bersenam even mmg tgh sakit tp try mne mampu.. bole mkn nenas untk natural induce. in shaa Allah dipermudahkn bersalin.. sye pun induce ank 1st gdm on ubat. bersalin normal.. hampir czer sbb slow progress tp sye xnk dan mintak lg 1 last induce πŸ˜‚ total induce sye 4-5 mcm tu. bersalin jgak normal.. ank 2nd sye due 26 nov nnti. gdm on diet πŸ˜…

Baca lagi