doakan sya mngandung bulan ni..

Doakn sya mengandung bulan ni..hihi anak sulung umur 7tahun suda..teringin ada adik lagi...bulan 11/2018 sya d sahkan hamil anak kdua,happy sgt masa tu lbih2 bila tahu dia gurl..tapi sygnya happy kami tu kejap jak..genap 26weeks 15april dia lahir 16april dia kembali pada allah..sedihnya..dia hanya pinjaman sekejap utk kami baby syurga kami..skg da dekat 4bulan lpas sya beranak kn dia..sya xmerancang sbb sya mau baby lagi..doakan sya mengandung bulan ni..semoga murah rezeki kami

99 Balas
Tulis jawapan

InsyaAllah.. Sabar ye.. Yg penting doa.. Lps solat mntk betul2.. Kalau boleh menangis.. Menangis la ats sejadah tu.. Merayu dgn Dia.. Insya Allah Allah akn mkbul kn doa awk tu ye.. Yg pnting yakin dgn doa tu.. Sdgkn dgn doa pn.. Yg ditakdirkn mati esok.. Kalau di doakan.. Pnjg umur.. Allah akn pnjgkn jgk umur nya.. Percaya dgn doa.. Tak pn sis boleh bernazar.. Contoh.. Kalau lah sis dpt mngndung bln ni.. Sis akan berpuasa sunat selama 3 hari.. InsyaAllah.. Dpt berkat nya.. Ni pn slh satu amalan yg baik.. Sy pn bernazar juga untuk dpt bby ni.. 😍

Baca lagi
5y ago

In sya Allah sis..tq nasihatnya..semoga murah rezeki kita

InsyaAllah mudah-mudahan sis akan diberikan zuriat lagi yang 2nd satu hari nanti semoga sehat walafiat Allah selalu melindungi sis sekelurga semangat kena kuat itu apa-apa pun banyakkan bersabar ya jangan stress fikir yang bukan2 Allah sentiasa bersama kita selalu dan saya pun sama macam sis anak pertama saya 1 tahun 3 bulan dah saya pun teringin sangat mahu mengandung lagi tak tahu saya masih boleh mengandung lagi ke tidak doakan saya jugak ya Ibu2 tak kira anda ada berada dimana sekali pun Aamiin Ya Rabbal Alamin.

Baca lagi
3y ago

thanks a lot

In shaa Allah..semoga Allah permudahkan niat baik akak..sy, tahun lps..1st pregnant dgn twins tp 24weeks kemudian da bersalin prem..twins smpt hidup 4 hari je..Alhamdulillah skrg Allah bg rezeki anak lg utk kami suami isteri..dh nk msuk 2bln da pregnant..in shaa Allah..sy doakan akak dan suami dpt rezeki anak cpt2 jgk

Baca lagi

InshaAllah sis. Moga murah rezeki kamu. Anak sulung kakFa dah 10 thn. 2nd pregnancy gugur tahun 2017. Dan sekarang umur dah nak jejak 40 tak sangka mengandung utk kali 3, inshaAllah dah 11 minggu 4 hari. Apa-apa pun bnykkan bersabar. Jgn stress sgt ye. InshaAllah ada rezeki kamu.

Baca lagi

Sama la Kita..anak sulung dah tujuh tahun..last 2 year my wife pregnant baby kedua tapi gugur pas dua bulan.and now keep trying...akan Ada rezeki Kita Tu nanti.sabar itu Indah Kan..??may God bless us...amen!

Amin....smoga ada rezki sis...sye bln 11/2018 kguguran...lpas tu sye x skip mkn asid folic..now sye preggy 7bln lme mnanti nk bby lg......ank yg no2 pun da 8taun....

5y ago

Alhamdulillah moga sya pn d murahkan rezeki mcm sis..teringin sgt ada baby balik..xpuas belai baby lahir 15april tahun ni..sbb Allah pinjamkn dia sekejap jak pda kami sis

Aamiin... Aamiin... paham perasaan tu. Anak saya pun dh 10thn br saya berpeluang pregnant lg ni sis.. moga lps ni rezeki sis...

Aamin.. doakan sy juga sis tahun lps dah ngandung tp gugur 1 okt 2018.. now tgh mencuba lg sblm umur 40 tahun.. πŸ˜”

VIP Member

Hi nama situasi ini adalah β€œSecondary Infertility” but no worries saya doakan awak mengandung

Post reply image

aamiin.. baby kdua sis pasti menunggu d syurga.. dan dia pun mndoakan yg sama..😊😊