PETUA AWET MUDA

Disclaimer : Saya seorang guru, bukannya seorang doktor. Berikut adalah antara petua yang saya amalkan. 1. Minum air putih pada awal pagi. 2. Minum air manis atau bercampur selepas jam 9.00 pagi. 3. Merawat muka dengan bahan semulajadi seperti bedak sejuk, lidah buaya dan tomato terutama apabila merawat sunburn. 4. Banyakkan minum air putih, kurangkan minum air manis. 5. Banyakkan senyuman. 6. Sentiasa berada dalam keadaan berwudhu'. 7. Cuci muka dengan pencuci muka bebas bahan kimia. Saya gunakan produk " Simple " dua kali sehari. Pagi dan malam. Siang, memadai dengan mencuci muka dengan air biasa tanpa pencuci. 8. Mask dan scrub muka seminggu sekali. Jenama yang saya guna " Freeman ". 9. Senaman wajah dengan menepuk manja pipi, dagu dan dahi sebaik bangun tidur. 10. Mandi air sejuk dengan mendahului kaki kemudian bahagian tubuh dan diakhiri dengan bahagian kepala. 11. Saya tidak bersolek. Saya keluar rumah dan pergi ke mana-mana dengan wajah nude bagi mengelakkan liang pori tersumbat. 12. Jika berjerawat, saya hanya menempelkan bedak sejuk pada bahagian yang berjerawat. Saya tidak memicitnya. Petua 1, 2, 4, 5 dan 10, saya amalkan sejak usia kanak-kanak. Petua selebihnya saya amalkan sejak memasuki usia 20an kecuali petua 11 kerana saya tidak gemar bersolek.

2 Balas
Tulis jawapan

Terima kasih utk info cantik...🖒

VIP Member

Thanks for sharing!