RASA DOWN SANGAT RASA NAK MATI

disbbkan alahan yg teruk ni, saya tak boleh buat apa2 penat lesu, muntah2 angin dlm badan byk. saya stresss tak happy langsung. down sgt tolonglaaa saya nak buat apa lagi ni πŸ˜”πŸ˜”πŸ˜­

9 Balas
Tulis jawapan

Semua orang yg alami alahan yg teruk pun mesti akan rasa macamtu. Sama dgn saya. Tapi walau apa pun kita memang kena hadapi jugak sampai alahan habis. Selalu kekurangan disini, akan ada kelebihan di tempat lain. Macam sy masa pregnancy kedua mmg alahan teruk tapi sangat mudah bersalin, anak senang jaga, anak jarang sakit, anak bijak dan aktif juga comel hehe. Percaya la sis, selepas hujan pasti datangnya pelangi πŸŒˆπŸ‘ΆπŸ» sekarang sy tgh pregnant anak ketiga pulak. Makin teruk alahan dan tetap hadapi hari2 yg mendatang dengan perasaan down naikkkk dan turun kdg2 je πŸ˜‚πŸ€’πŸ€§πŸ˜΄

Baca lagi

Sy pun penat dan lesu. Kalau dulu bangun pagi mesti masak n bawak bekal utk diri sendiri dan husb pergi kerja. Balik kerja terus masak utk dinner. Tapi skrg penat, lesu, perut bloated, tak larat semua ada. Sy akan mual dari pagi sampai tengah hari & malam everyday. Kadang susah nak tidur. Pergi jalan2 dekat mall pun, balik rumah penat sangat. Kerja rumah dan masak semua husb buat skrg. Cuma nasihat sy, walau macam mana pun, kita kena think positive n kuat demi baby. Kalau kita tak kuat, anak dalam kandungan kita pun tak kuat β™₯️

Baca lagi
TapFluencer

Pernah rasa macam ni tapi tak rasa nak mati sbb saya Muslim. Saya search kehamilan dari sudut agama, saya jumpa artikel drpd Majlis Ugama Islam Sarawak. Perkara yg saya terkesan drpd pembacaan tu ialah REDHA. Kita kena REDHA dgn ujian kehamilan sbb kita yg nak anak kan. Lepas baca tu, saya didik diri saya utk Redha dgn ujian kehamilan. Syukur saya lebih tenang

Baca lagi

semua org bleh jadi ibu. tapi tak semua org bleh hadap benda mcm ni. tolong kuatkan semangat demi baby, kalau rasa penat sangat tolong jangn push diri awk dengan benda yg buat awk stress. just rehat, relax. fikirkan jugak anak awk dlm perut tu, dia tk minta dilahirkan. so tolong jaga baikbaik

petuanya..puan usap2 perut bawa baby sembang2, cakap la kna mkn..kurng kn alahan, jgn bagi mama sakit..insyallah wlpun tdk hilng spnuhnya tpi akn brkurgn alahan.

terima kasih semua yang bagi semangat dkt saya . doakan saya ya semoga tabah dlm apa jua keadaan walaupun pahit nak ditelan πŸ₯Ί

sama NGN Sya...badan pnuh NGN angin..asyik nk bring jaaa

Tgh alami jugak😭penat sgt rsa.. nk jaga ank sulong lg..

1y ago

sama laaa nak jaga anak sulung lagiii hmm kesian dia kekdg kena marah 😭😭

mummy start dari brp minggu alahan tu..skrng dh brp minggu

1y ago

start alahan dari minggu ke-6 , skrg dah 8w