Depression masa mengandung

Hi mommy , ada tak mommy2 yg ada depression masa pregnant ? And on ubat psy ? Saya skrg tengah preg 7w . Muntah2 teruk sangat ๐Ÿ˜ž perut kembung sentiasa , angin naik ke ulu hati & benda ni trigger saya .. ni pun unplanned pregnancy. Sepatutnya nak start makan perancang tapi dh pregnant .. ni my third baby .. First pregnancy muntah2 sampai nak bersalin , second baby ectopic pregnancy.. At first saya memang happy sebab dapat tahu pregnant.. then muntah2 teruk sangat , minum air kosong pun takboleh . Buat saya jadi down , buat saya jadi mcm taknak mengandung ๐Ÿ˜ž saya bukan setakat major depression disorder, saya ada anxiety, panic attack . Bila saya kerap berangin , muntah2 , benda ni buat saya rasa sakit sangat ๐Ÿ˜” hari khamis ni baru saya ada appointment buka buku pink . Rasa lambat sangat hari tu , saya tak tahan lah mommy ๐Ÿ˜ž mohon jangan kecam saya .. saya cuma nak meluah ๐Ÿ˜”๐Ÿ˜”#bantusharing

2 Balas
Tulis jawapan

sy harap urusan awak dimudahkan allah. sy pon kerap rasa angin masuk dada kadang sesak nafas,doc kata maybe sbb tk mkn and perut kosong terlalu lama (mkn tk ikut waktu) so gas acid naik sampai ke dada, awak walaupun muntah still mkn yeee jaga kesihatan, jgn stress yeee mintak suami bagi kata ii semangat. dulu ibu sy ada sakit mental bipolar disorder and anxiety sy mmng akan layan jeee tiap kali ibu sy luah, kekadang cukup mendengar masalah pon dah buat ibu sy rasa lega and ada tempat mengadu.

Baca lagi
1y ago

Terima kasih awak โค๏ธ semoga dipermudahkan jugak urusan awak โค๏ธ

hi sis..your emotion is valid. bila emosi kita roller coaster memang jadi tak sabar nak hadap alahan kan lagi2 dengan terkejut dgn unplanned pregnancy .. it's okay sis, take your time untuk rest banyak2. sy kenal juga dgn someone pregnant dan ambil ubat psy. alahan dia memang teruk dan simptom pon sama macam sis, bila alahan teruk ni rasa mcm lama je kan mengandung ๐Ÿคญ

Baca lagi
1y ago

Thankyou sis . InshaAllah โค๏ธ