105 Tanggapan

Ank saya dibedong setiap habis mndi pagi bun nnti siang jam2 11 saya lepas Dan menjelang maghrib saya bedong lagi smpe habis isya saya lepas lagi... Saya ngikutin saran dari bidan,jadi gak full seharian dibedong Karena tujuan buat dibedong untuk menghangatkan badannya saja

Anakku kalo di bedong justru tidurnya anteng bgt.yg tadinya ga mau tidur stlah di bedong jadi tidur. Tapi beberp jam kmudian dia ngulet2 gitu baru deh aku lepas bedongnya, tandanya dia udh ga betah di bedong.😁 Anakku usia 2minggu

bedong gak wajib ,kalau tujuan nya supaya anak kakinya tidak berbentuk huruf o. bedong kan supaya bayi anget aja... kalau memang pas d bedong bayi nya berontak,berarti dia udah gak nyaman,alias gak mau. jangan di paksa

Kalau ngamuk jangan di bedong bun Kalau ngamuk itu tanda dede gak nyaman Kalau ada yang bilang bedong buat lurusin kaki bayi itu mitos bun... Bedong cuma buat dede nyaman kalau dah sampai ngamuk ya pasti gak nyaman

Oh gtu y bun mksh y

Anak sy sampe usia 28 hari ini sy bedong kalo hbs mandi dan bobo. Soalnya dia kalo bobonya dibedong jd nyenyak. Sy liat yutub channelnya PAZ jg bayi bagus bedong untuk menguatkan tulang belakangnya.

Anak saya cuma 4 hari dibedong bunda. Kasian klo dibedong dia suka gak nyenyak tidurnya gelisah terus susah gerak dan keringetan terus. Begitu dilepas bedongnya si dedek jadi lebih leluasa tidurnya.

Anak saya usia 2bulan Bun, udah jarang dibedong. Kalo pengen dibedong dia nangis.. terus tdr pules Bun,😊. Tp kadang juga ga mau dibedong kalo dibedong malah berontak. Jd suka suka dialah Bun😁

Anakku di bedong full cuma 2 hari aja, setelah itu rewel ga mau di bedong kecuali cuaca lagi dingin banget dia baru mau di bedong, skrg baru umur 17 hari, tp bilang orang2 spt sudah 2 bulanan

Di bedong pas bru lahir doank.. hbis itu anaknya ngamuk klu dibedong.. smpe skrang udh sebulan lbih ga dibedong.. Tp sy okein baju panjang trs.. kaos tangan + kaos kaki biar hangat ddnya

VIP Member

Anak saya dari lahir gak dibedong. Di RS pas lahiran jg gak dibedong. Diselimutin aja. Krna dia klo dibedong mesti nangis. Dan bedong gak wajib kok. Biar hangat bosa pakai selimut

Pertanyaan Terkait