Saya silent miscarriage 8weeks. Sedih sangat. Ni first pregnancy. Ada kata2 yg comfort utk saya?

Boleh share jugak cara nak keluarkan janin naturally tanpa d&c dengan cepat?

14 Balas
Tulis jawapan

firstly takziah i ucapkan. u jangan sedih2. fikir positif ya. mebi janin tu tak sihat atau tak cukup sempurna. jadi better mcm tu. fyi, after i dapat baby ke ke 6.. i ada gugur 2x tau. masa tu anak i yg kecik tu dlm umur setahun. masa i gugur tu janin dlm area 10weeks mcm tu lah. mmg xbuat d&c pun. sebab janin tu still kecik, i keluar darah mcm period biasa je. cuma lama sikit la. dlm hampir 2 minggu. lepas i keguguran tu dlm 4 bulan gitu i lekat lagi. kali ni lama sikit. rasanya dlm 2-3 bulan juga. tetiba ada keluar darah. mcm period. so i p check kat hospital swasta. scan .. mmg doktor kata dah gugur. so yg ni d&c. kiranya dalam masa setahun tu 2x i gugur. i redha je. nak buat camane takde rezeki. lagipun i ok je kalau dah xde baby. anak i dah 6. tanpa duga i lekat lagi kali ni. anak i dah 2 tahun dah masa tu. masuk tahun ni 3 tahun. elok laa jadi abg pulak. so.. alhamdulillah berpanjangan. i pun buat buku, p checkup.. semua sihat. so, u jangan sedih2. insyaallah ada rezeki yg lebih baik menunggu. 8 weeks tu kecik je. so dia senang keluar. paling lama pun 2 minggu je. masa u duk kat jamban, dia maybe keluar laju je. so kalau u nak tanam ke.. u nak kencing, tgk2 sikit kalau dia keluar.

Baca lagi
1y ago

Allahu terima kasih ye share kisah u. Bagi i motivated utk teruskan usaha. I doakan yg baik2 utk u jugak ye sebab bagi i semangat dan fikir positif. Alhamdulillah amin yra

hujung tahun 2019 sy prgnant. bln 3 tahun 2020. first time bwa suami p scan d klinik swasta. msa tu happy sangat sebab sy dgn suami pjj. tpi perasaan happy tu bertukar duka n trauma bila scan baby dah xada heartbeat. baby silent misscarrige. p hsptl dr bgi tempoh 2 minggu utk baby kluar sendiri tpi baby tak kluar n terpksa dnc. lps dnc. sy ambil masa 3 bln utk sihatkan bdn n sihatkan mental. sy sempat meroyan n berubat dgn ustad sbab sy dah tahap berhalusinasi n boleh nampak benda2 ghaib (hantu). bln 8 tahun 2020 sy prgnant balik. skrng ank dah umur setahun lebih bln 5 tahun 2022 sy prgnant balik n dah bersalin. skrng sy dah ada 2 ank.๐Ÿ˜Š

Baca lagi
1y ago

Allahu terharu dgn kisah puan. Alhamdulillah terima kasih bg saya semangat..

salam takziah sis.. sy pn kguguran awl thun lpas.. patutnya da 12w umo baby tp mse scan buka bku pink, baru nmpk kantung.. janin xbkembang.. org ckp ad sbab baby tetiba ggur tu.. dan alhamdulillah, bln 8 tu dpt rezeki yg xdsangkaยฒ.. spsg kembar seiras hadir dlm rahim.. pengganti satu yg hilang, Allah kurniakn dua skaligus.. mse thu kguguran tu rse cramp perut mcm period pain dr ptg smpai k mlm.. pergi emergency hosp, lpas jumpa dktor, prgi tnds rse ad ktulan nk kluar.. dktor sruh thn dlu, naik bed msuk mncung itik.. pstu dktor sruh batuk byk kli utk kluarkn janin.. 3pg blh blik umah, smbung pntg.. ๐Ÿคฃ๐Ÿ˜†

Baca lagi
1y ago

Allahu bestnye hikmah puan dpt twins. InsyaAllah yg baik2 hikmah buat saya nanti. Terima kasih ye share semangat utk sayaโ€ฆ

sabar ye awak , in shaa Allah , itu maksudnya awak subur. Saya dah 3 kali gugur alhamdulillah sy da pregnant balik kali keempat itupun lepas ttc setahun. saya memg xde d&c , dia turun sendiri. banyakkan ngurut dekat ibu jari tu berlipat dia tu tekan2 utk keluarkan darahยฒ kotor dan angin jahat in shaa Allah. darah tebal nanti keluar lagi itu org panggil darah bantal. lepastu makan je sayur2 yang bagus untuk cepat sembuh ataupun ulam ulaman ye. in shaa Allah kadang2 lepas sebulan dua da blh lekat balik cuma bersama lepas dah betul2 rahim x sakit dah ye in shaa Allah

Baca lagi
1y ago

Terima kasih ye atas kata2 semangat awak bagi. Saya terharu.. boleh saya tahu berapa lama ye amik masa dia turun sendiri? Saya dah hari ke 6 tunggu tiada tanda lagi. Cuma rasa perut semakin besar. Normal ke?

takziah sis... sy 7w.. sy dulu amal doa sekiranya janin ini elok buat kami suami isteri, jadikan ia anak yg soleh solehah buat kami. sekiranya tak elok buat kami, jadikan ia keluar dgn sehabis baik tanpa ada sisa yg tertinggal. sy baca setiap hari sambil gosok2 perut. alhamdulillah tak perlu d&c. take your time sis. jgn terlalu push diri, jgn menyalahkan diri sendiri. Semua atas kehendak Allah. InsyaAllah ramai yg miscarriage tak lama kemudian preggy semula. Allah is the best planner๐Ÿ™‚. big hug for you๐Ÿ’•

Baca lagi
1y ago

tak lama. dlm 4hari je janin dh turun.

salam takziah utk awk. awk sama mcm sya. tahun akhir 2020 sya mengalami silent miscarriage. mmg sngt sedih waktu tu. tp sudah takdir allah 1st zuriat tu bukan milik sya. janin yg kecil tu dia akn jatuh sndri mcm kita period pain. tpi awk akan rase sakit yg amat sngt. darah akan kluar banyak tanpa henti. wktu awk siap sedia utk g hospital..pac. dia akn bantu awk kluar kan sndri. dia akn guna muncung itik. alhamdullilah.. selepas sya keguguran. allah hadir kn lg rezeki zuriat utk sya. tahun 2022. semoga awk dikurniakn rezeki lg.

Baca lagi
1y ago

Alhamdulillah bestnya puan. Boleh saya tahu berapa lama ye puan tunggu janin jatuh sendiri? Sebab saya dah hari ke 6 tunggu masih tiada tanda2 sakit dan bleeding lagi..

Salam takziah sis..jgn risau ada hikmah Allah gugurkn kandungan tu..bersangka baik ye .. Sy pn 2x gugur sblm nie..mmg kta dh buat sehabis baik jaga mkn jaga diri smua tp Allah lg tau ape yg terbaik utk kta kn.. Alhamdulillah lepas 2x gugur sy pregnant balik .. sis jgn ssh hati ye .. InsyaAllah ada rezeki lg lepas nie๐Ÿคฒ๐Ÿผ๐Ÿคฒ๐Ÿผ

Baca lagi
1y ago

Terima kasih atas semangat sis. InsyaAllah ada rezeki lagi ye. Amin yra

InshaAllah Ade rezeki lain coming soon. rest well dlu. mkn minum ape semua jaga. jgn fikir sgt. and try again later. InshaAllah Ade rezeki lg Allah kurniakan. jaga diri elok2 n berhati2 slalu. mne Tau lekat lg xprsan ke ape kn . kita hnya mampu mrncg Allah yg menentukan. Bby tgu ibu Ayah di pintu syurga InshaAllah.

Baca lagi
1y ago

Terima kasih atas kata2 baik puan. Saya semakin semangat baca. InsyaAllah ada rezeki lebih besar nantiโ€ฆ

first pregnancy saya dah 23weeks miscarriage. Anak dah cukup sifat , ada kuburnya di raudhatul sakinah . InshaAllah ad rezeki lain.. 2019 miscarriage. 2021 lahir anak second. now pregnant anak ketiga dah . Don't loose hope.. Benda ni ramai yang hadap ... jgn down okey. redha itu penting supaya x trbawa2 perasaan..

Baca lagi
1y ago

Terima kasih puan bagi saya semangat. InsyaAllah saya dah reda dan ikhlasโ€ฆ

VIP Member

xpa sis, nnti Tuhan akn hadirkan yg baru. Jgn sedih sngt k. cuba lg๐Ÿ’— Tuhan ambil balik sbb Dia akn bgi yg lbih baik utk sis & suami. Kita xtahu perancangan Tuhan, kita saja yg xtahu mngapa perjlanan nya bgitu. Tapi pcayalah akn ada plangi selepas hujan sis๐Ÿ’—

1y ago

Ya Allah terharunya saya baca. Terima kasih puan atas kata2 semangat yg diberi. InsyaAllah amin yra..