ais!

betul ke kalau setiap hari kita minum air sejuk or gigit ais bila baby keluar nnti kulit berkedut? ada tak yg jenis mcm saya setiap hari nak kena minum air sejuk kalau minum air mineral yg tak sejuk asyik nak muntah je..

8 Balas
Tulis jawapan

Anak kedua saya dan anak ketiga saya memang hari2 saya gigit ais. Tapi masa pregnant anak ke-3 paling hardcore sampai sekejap2 pergi pantry office cari ais ketul nak gigit, smpi kena marah ngn colleague smua takut baby asthma la apa la tapi xtahan. Lahir Alhamdulillah smua sihat dan x berkedut pon kulit. Smpi colleague saya panggil baby elsa 🀣 tapi once dah beranak, trus hilang rasa nak gigit ais tu

Baca lagi

Mitos je tu sis...Ais atau air sjuk bila kte mnum jdi suhu bdan je...mcm kte kcing jdi suhu bdan xjdi yg sjuk pl hehe umpma mcm tu..Tpi jgn mnum air sjuk yg mnis3...Better yg kosong je ok je...Sye mnum air sjuk n berais ank dua2 alhamdulilah elok je depa...Tpi sis jgn sllu gigit ais..Ade kes yg pt nie gigit ais sllu tme preggy...Lpss bslin ank dlm sthun mcm gigi ibu tu jdi crack..Kne rjuk doc gigi..

Baca lagi

time ngndung dlu msa ank prtama mmg sy kuat gigit ais batu..xkre pg nk msuk kje ke,tgh hari ke mlm ke..msti kena ad ais..jd gian gigit ais batu dh..hehehe..tp alhamdulillah anak sy lahir dgn shat tnpa sbarng pnyakit..dan skrg pregnant anak kdua..14 weeks 6day..xde pn ktagih nk gigit ais..hahahaha..pngalaman pregnant ank prtama dan kdua

Baca lagi
Post reply image
5y ago

aminnn..

Sy mmg minum air sejuk setiap hari.. rumah tkde water filter.. so mmg lepas masak air je, simpan dlm peti sejuk.. kalau air manis pon, cth milo ke, sy bancuh sejuk.. tak pernah plak denga minum sejuk, kulit baby berkedut hehe

5y ago

hehehe. sebab orng dulu2 la cakap. tak tahu nak percaya ke tak?.

Saya ank no 2 sehari mkn smpai 5 6 batang aiskrim yg 20sen tu...ais juga kan....ank kluar cantik je xde kedut...skrg dia ni pantang ada oder air ais..yg ais tu dia pi celup tgn dia ambik mkn πŸ˜…

Saye skang preggy ank no5...suke mkn ais...dulu ngilu... Skang selambe badak... Mcm mkn Nasik... Kulit baby berkedut? Tipuuu LA heiii.... Ank no 2 Saye ok je keluarnye... Jgn mudah percaya...

VIP Member

Emm.. Boleh mnyebabkan kulit baby bkedut tu xpasti la.. Xpernah dgr.. Yg tau, nnt baby akn jd kuat berpeluh.. Anak kwn sy jd cmtu sbb time preggy, slalu minum air ais

5y ago

Boleh jadi. Anak2 makcik saya 4 orang semua kuat berpeluh. Time mengandung dulu makcik saya asyik minum ais2 saja

Sama mcm sy sis.. nk mkn mst Ada air sejuk..klu x mmg xlalu nk mkn..

5y ago

Nak makan punya pasal haha selamber mnum ais..haha