Berpantang

Berpantang di rumah mak mertue atau mak sendiri lagi selesa?

36 Balas
Tulis jawapan

awak lebih mengetahui sikap mak or mentua awak. sy lari pantang dkt rumah sendiri je lepas seminggu duk kg, pening bila byk kepala larang yg tu larang yg ni,lagi pun hospital lebih dkt dgn rumah sndri. saya jenis tak boleh org tgk apa sy buat, sy jenis tak terima mitos & khurafat. nak tegur org tua2 ni bukan senang tambah lagi bila dah turun temurun. jd sebelum jadi keruh baik sy buat degil angkat kaki ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ suami ada suruh la dia jaga, anak dia jgak. sementara tak bersalin lagi gali la ilmu betul, follow page fb doktor pakar O&G jgn follow pakar ilmu mitos. belajar pasal breastfeeding, belajar pasal behavior newborn..byk benda nak kena belajar supaya awk boleh handle situasi tanpa tertekan dan paling Penting suami tu jenis ringan tulang dan prihatin la

Baca lagi

saya pantang sendiri. saya tak suka org kalau membebel masa tengah pantang, itu salah ini salah. saya perhati masa kakak saya pantang dgn mak dlu. stress ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ dgn mak mertua pun tak nak. sekarang saya banyak membaca dan cari ilmu. tanya juga pada orang skeliling. saya dah inform dan memang minta kerjasama suami. ini tersangatlah penting. kalau suami tak membantu, memang pengalaman bersalin anak pertama ni kacau bilau. cuma saya minx mak ayah saya dtg jguk skjap hari2 kt rumah, bila suami saya dh masuk krja balik. alhamdulillah rumah tak jauh. in sha Allah saya boleh. bakal bersalin bulan 3 ni.

Baca lagi
2y ago

Samalah sis.. Sye bru je bersalin 15 hari lepas. Sekarang berpantang di rumah mak.. Selesa tu selesalah, sbb mak sendiri kan.. tapi apa yang buat saya stress ialah banyak betul pantang larang.. Yang mengarut pun banyak. Setiap masa ada je yang tak kena.. Sepatutnya waktu pantang lah kena chill2, tapi makin bertambah stress dibuatnya. Sebagai contoh, kalau nampak saya jalan laju sikit or asyik bangun pergi dapur, habis dibebelnya... Katanya tak boleh buat cara orang sihat, kena nampak mcm org sakit.. Terbaring lemah je. Ntahlah.. Kita ni dengar je lah tapi hari2 asyik ulang benda sama.. Depan adik beradik lain or org lain pun dia bebel, malu jadinya. Dan diorang semestinya sokong mak.. ๐Ÿ˜… terpaksa dengar je lah dan pendam sorang2 dalam hati.. Teringin nak pantang sendiri tapi takut tak reti, sebab anak pertama.. Tabah kan je lah ๐Ÿ™‡โ€โ™€๏ธ Kesimpulannya, pantang di mana terpulang pada sikap ibu sendiri or ibu mertua atau insan2 yang ada di sekeliling tu

TapFluencer

2-2 Boleh. Tapi kalau saya rumah mk sendiri sebab byk kali jga kakak dan ipar lagipun ibu mertua tak berapa sihat. Kalau boleh taknak susahkan mak-mak tapi tak berkemampuan nak upah confinement lady 1st experience risau nak berpantang sndiri #TAPactiveusers #TAPSupermoms

Baca lagi
VIP Member

Dua2 ok je tp kali ni sy nk berpantang sendiri.. Bkn sbb pkp tp sbb selesa lg dirumah sendiri.. Almaklum rumah mak@mertua ade iparduai yg perlu 24jm kita ttup aurat.. Lg plak yg ke2, 3 dulu mmg dh pntang sndiri.. Ni yg ke4 sendiri jgk la ๐Ÿ˜Š

better dgn mak sndiri , sbb mak sndiri lebih tahu prangai kita ...dan kita pun lebih akan selesa dgn mak sndiri...dh hbis pantang sis boleh lah balik rumah mak mertua...

VIP Member

Asalkan mak tu mendamaikan suasana berpantang, mne2 mak pn boleh.. sbb selesa nie bergantung pd situasi, suasana, keadaan semasa, dn sikap mak mak tu jg..

Mak sndr... Tp unt ank seterusnya nk pantang sndri... Sbb emosi time pantang ni xmenentu... Kalau rumah sndr ikt kt la nk ape pun๐Ÿ˜…

bg saya ... wlaupun belum pernah berpantang.. saya lebih selesa dgn mak saya sendiri ๐Ÿ˜

sis ank sulung berpantang rmh mertua, yg ke 2rmh mak .. insyaallah yg ke 3 ni rmh sndri

mak sndiri...tp msim pkp ni, sy pilih brpantang sndiri sbb xnk amik risiko rentas negeri...

3y ago

sy pun ank sulung...sy byk google dn utube...cara2 pnjagaan byi dlm pantang