Berat badan

Hi, berat saya 42kg sebelum pregnant, now dah 51kg. Normal ke berat badan naik 9kg dah padahal baru 24 weeks (6 bulan)? Belum masuk 3rd trimester lagi. Checkup swasta doktor cakap semua sihat tapi risau jugak.

10 Balas
Tulis jawapan

klau bmi sis normal. sis boleh kira normal klu kenaikan 400g seminggu. macam sy pun sama sis. naik sampai 69 dari 63 baru 22w. tapi nurse kira masih dalam kawalan lagi. cuma kita yg x pernah seberat ni jadi risau sbb perut nampak kecik je.tapi berat naik sungguh.

TapFluencer

Normal je sis. Kebanyakan orang yang mengandung akan mengalami pertambahan berat badan secara menadadak macam ni. Orang yang tak biasa akan agak terkejut dengan perubahan fizikal badan. Saya pun sama juga dulu. Tapi lama-lama faham sebab apa berat naik macam ni.

saya naik 5kg, skrg 23w. biasa ja tu sis, kalau sebelum pregnant berat sis ringan je, naik byk pn xpe. sis boleh rujuk graf dkt belakang buku pink sis. situ kita boleh tau berat yg sepatutnya naik setiap minggu

Kalau takde gdm normal rasanya . Macam saya takde kena minum air gula pun Tapi berat nakk 3kg dalam masa 2 minggu heheh tak pasei ii kena minum air gula nanti

TapFluencer

sy sblm pgnant berat sy 56kg, skg dah 6bln naik ke 72kg πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜…. mmg kena bebel plk dgn nurse. πŸ˜΅β€πŸ’«πŸ˜΅β€πŸ’«πŸ˜΅β€πŸ’«

Normal kut. Saya pun baru 27w dah naik 10kg. Doctor dan nurse kk pesan jaga makan dan lifestyle je la sebab risau ada gdm nanti

saya 26w naik 10kg alhamdulillah takde gdm .. rasanya selagi x sangkut okay la kot ..

saya before pregnant 59 skrg 68 haha sama lah 9kg jugak naik skrg 26weeks preggy

Lebih kurang saya, naik dkt 8kg, sekarang pun msk 6 bulan..normal la tu,

Samaaaa! Hehe inshaaAllah takde apa ☺️