12 Balas

Normal...sy scan ikut vagina masa 4w5d sbb ada pendarahan terus nampak kantung then pegi second klinik scan perot sbb dia takde vagina scan mmg xnampak apa pon tp DR akan bgtau dinding rahim menebal mean pregnant.... Klau nk jelas melalui vagina better untuk awal2 ni tp xsemua klinik ada & alahan mmg xde lagi baru2 ni

Normal mcm sy. Scan msa 6 minggu lnsung xnmpk apa2 n alahan tiada. Scan 7 minggu bru nmpk kantung ja. Start 7 minggu alahan bru timbul smpailah skrng mkin teruk segala jerawat timbul, mual2,pening kpla. Bila scan usia 10 minggu bru nmpk baby n jantung.

Setiap mommy lain2 kondisinya sis..saya Masa 6w 2d scan dekat Perut dah nampak kantung & janin,scan bawah nampak heartbeat dah ..itu pun sebab doc yang lebih excited nak Tahu...takpe sis dalam 10w scan InsyaAllah dah nmpak..

saya pun sama scan minggu lepas , 6weeks , doc ckp kantung ada tapi kecil sgt .. lagi 2 minggu dtg balik scan ... sy pun x de alahan .. alhamdulillah , cuma perut selalu memulas je la ,angin banyak 😅😅

VIP Member

Sy pun xde alahan tp 9 weeks da nmpk kantung dan heartbearts .. Sbb 6weeks mmg xnmpk jelas sgt, tgun9-11 weeks masa tu kantung dan heartbearts da nmpk..

wslm, relex ja, jaga diri n kesihatan elok2, sy, start 12wk tu, dh ade alahan sikit2... lain org, lain alahan nye.... layan je sweet moment ni......

Sy scan 10w6d bru nampak. Itupun minum air penuhkan pundi kencing before scan. Sy xda alahan spjg pregnant.

6minggu memang tak nampak apa lagi. Tunggu 10 atau 11 minggu nanti nampak la. Sy dulu pun mcm tu

mmg mcm tu pun..awk ade mkn folic asid x??sy makan asyik skit klpale la..knpe ek

Saya scan melalui bawah sis.. memang dh dengar heartbeat.. kalau scan perut xkan nampak..

Yup swasta

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan