73 Balas

Wsalam, saya kalau makan zincofer ni akn pening sngat sngat tapi masa checkup saya ada tnya doctor. Doctor ckp boleh beli obimin kat farmasi.

Sis boleh try Iberet atau Maltofer. Bli di farmasi. Sy pn x boleh mkn Zinkofer. Mkn je bdn mmg lemau.asyik muntah lps mkn

VIP Member

Sy dulu pastikan mkn mnum berat last 7 or 8 mlm..nk mkn zincofer, mst jam 12 tgh mlm dan terus tdo..alhamdulillah ok..

saya pun MKN zincofer...saya MKN sebelum nk tido dgn twister@sunkist xmau loya..ok MKN ni hb maintain 12-13 lebih..

Sy mkn obimin saja setakat ni dgn ubat yg klinik bg (4 jenis). Sy xpasti pula, maybe rakan² lain boleh membantu.

zincofer ni dulu doc pesan dgn saya ambik dgn jus oren..baru berkesan..saya dah off zincofer ni masa 28w hari tu

Zincofer nie penting tuk mummy n baby. So jgn escape, ambik pagi seblm breakfast dgn jus oren or air suam.

Cuba minum dgn air limau @ sunquick.if xbleh terima jgak, nnti inform nurse & dr.depa akn tukar vit lain.

Semua ubat tak jalan.. Semua muntah balik.. 36 minggu baru dapat ubat betul betul ngam maltofer 👍👍

That’s what I had too when kk nurse gave me. Try to eat something light before taking the meds

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan