93 Balas

Saya punya second pregnancy mcm blur jgk. P klinik cek kena dtg balik dlm sminggu dua utk cek smula. Alhamdulillah positif; garis terang dan dah nmpak kantung tp blum ada heartbeat time tu. Dr cakap mungkin sbb sangat awl lagi. Yg penting jgn stres sgt semoga ada rezeki buat anda.

Selalunya sy klau g klinik slalu sngat tngo mommy2x baru trlalu awal g klinik sbab nk tau mngandung k tak. Bila smpai klinik doktor scen pon tk dpat sbab msi baru Kena ulang alik lgi buat tmu janji baru.. tunggu la dua buln lewat haid tu bru pegi klinik...

Ya sy pon pgi klinik klau da nk msuk 3 bln dgn alasan mmng slalu lmbat haid ahaha... Pdahal x suka g awal2x

Kita mcm sama je , lambat priod tapi saya besok baru msuk 15 . Haritu excited awal2 sy check tapi belum ada rezeki . Ni nak tggu je lg seminggu baru check . Doakn saya juga ye ada rezeki 😊 Apa2 pun tahniah 🤗

2nd baby, saya pun lewat 15hari period. Check mcm ni juga sis. Ingat kan nak tunggu lg 1week baru check blk, tapi syg kerap migrane jadi nya pg klinik doc check sekali tgok double line. Alhamdulillah. Welcome to the club mummy to be hehe

Confirm nih positif.. tp tggu dlu.. dlm 10w tuh cntek dah.. klau sye tggu morning sickness bru sye g kk wt buku.. huhu selalu nk msuk 2bulan tuh dah ada morning sickness.. tahniah.. jge dri ye.. xoxo 😘☺️

VIP Member

Tahniah sis. Ni pregnant ni. Saya dulu lepas check upt positif, terus pergi klinik kesihatan. Masa tu baru 5 weeks tapi doktor dah suruh buka buku pink. Sekarang dah 15 weeks 4 days dah 🤗

VIP Member

Kalau dua line mmg confirm pregnant. Cuba pegi klinik swasta dulu. Klu klinik kerajaan bergantung pada tempat, ada yg 10wk - 12 wk baru suruh buka buku pink. Ada yg terima je klu awal lagi.

Congrats sis.pegi klinik untuk sahkan brape minggu kndungan ..nnt dr bg folic acid.n dr akn bg appoinment tuk scan nak sahkan kandungan dlm rahim/luar rahim

Alhamdulillah.. tahniah..kalau sy g klinik swasta scan cek tgk kantung dlu... Nnt doktor suruh dtg balik cek jantung bby pula... 😊

Bila 1st last day period sis? Nak senang nanti scan dan bawa gambar scan ke kkia/kd utk terus proceed buku pink/

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan