Bleeding Fresh Blood

Assalamualaikum ibu2.. Saya nak tanya ada tak yg pernah mengandung tapi keluar darah mcm period.. 10/2 saya disahkan pregnant 3weeks. 21/2 saya gi scan doc pakar swasta mase kandungan masuk 5week 3day, belum nampak kantung lagi. Semalam dalam 6.30ptg tibe2 ada keluar darah fresh & ada sedikit ketulan. Sebelum pegi klinik, saya check semula kat pad darah dah stop keluar. Dalam pkl 7 camtu saya g klinik utk check & scan, doct tgk kantung ada tapi kecik, size 5week 1hari. Doct kat klinik tu bgtau kantung tu mcm nak jatuh. Keluar darah tu petanda nak gugur. Apepon kene bedrest banyak. Jangan buat kje berat dalam mase 2 minggu. Kalaun xder bleeding, jupe dalam 2minggu lagi utk repeat scan. Doa banyak2 moga ada rezeki. Sepatutnye ikut tarikh last period, kandungan saya sekarang 8week 3hari. Pkl 10 darah fresh keluar lagi, tapi xberapa banyak, saya trs pegi hospital sg buloh dan doc scan kantung masih ada tapi dalam tu kosong lagi belum nampak baby. Size kantung pon sama mcm doct kat klinik bgtau 5week 1hari. Doct hosp yang scan tu bgtau samaada gugur atau masih awal lg utk nmpk janin dlm kantung tu.. Tapi bentuk kantung bujur & ada tajam sedikit kat hujung. Selalu kalau normal pregnant akan bulat. So doc bg tempoh 2minggu utk tgk balik. Sepanjang tunggu turn kat spital darah masih keluar, tp xbanyak. Lepas balik umah tengah malam tadi dalam pkl 3, darah masih ada keluar sikit2, time buang air pon boleh nampak. Sekarang ni keadaan saya mmg meloya mual mcm pregnant.. Obimin dan asid folic masih mkn ontime. Check pagi ni darah dah stop keluar. Tadi pkl 3.30 ada lagi keluar fresh blood tp sikit je. Soalan saya ada tak ibu2 dlm ni pernah jadi mcm ni. 23/3 nanti ada appoinment dgn pakar. Moga ada keajaiban yang Allah kurniakan utk saya, mohon doa juga dari semua warga #theAsianParent. Terima kasih admin. Maaf kalau panjang sgt ?

2 Balas

Hi sis. Just bedrest dan jangan angkat berat sangat. Last time sy pun miscarriage. Bleeding teruk. Pergi hospital doktor kata takda serious sebab masih nampak kantung. Ptg tu sakit contraction pergi klinik swasta doktor kata kantung dh kebawah, seluk guna muncung itik terus keluar kantungnya. Takda rezeki lagi. Banyak2 berdoa ya sis. Semoga sis dan kandungan selamat. 🙂🙂

InsyaAllah sis. Doakan moga masih ada harapan kandungan ni survive. Semoga dipermudahkan urusan sis juga for next pregnancy InsyaAllah aamiin ❤️

VIP Member

Hi sis. I hope everything is well with you. Did the doctor give you any medicine like Duphaston? That can help to stabilise the pregnancy.

Takde ape2 ubat yg doct bg. Tu yg plan esok g direct kpj utk jupe pakar. Ape yg sy rasr terbaik & boleh selamatkan kandungan ni sy akan buat. Doakan sy ye mommy ❤️

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan