Excited Nak Beranak ?

Assalamualaikum ibu2, boleh share ke macam mana nak tukar mindset dari takut nak beranak ke excited nak beranak? Sebab saya menunggu hari, kadang-kadang malam tak dapat nak tidur sebab teringat takut sakit beranak. Kalau boleh nak tukar mindset rasa excited nak beranak. Share please ?

51 Balas
Tulis jawapan

I think semua org cmtu sis. Selagi kita kt umh mmg akn rs byk berfikir takut semua.once dh admitted,automatik bersedia n jd xsbar nk jumpa baby je.moment last pregnant dh ms tu.kejap lg moment lain bkl bermula.itu yg jd tkut brnk dgn excited nk jumpa baby tu jd balance..πŸ˜…

Mcm saya lain pulak , maybe takot nk beranak tu waktu dah kat LR .. kt spital semua , tapi dari mengandung sampai skg , yg takot nye .. bila suami xdpt mandikan sayaaaaa .. takdapat hulurkan baby untuk susu , tak dapat suap kan mkn 😭 tak teman tido xpe .. saye lembik

X smpat nk rase excited or takut..bby lg excited nk klua..sy redah je...alhmdulillah..da nk msuk 11 bln da bby..hee..semoge dipermudahkn ye..pkir positif je..slps 9 bln dlm prut..lhirkn rase x sabar nk tgok bby yg tndg2 dlm perut kt..

Fikir positif. Kerap ckp ngan baby. Nnti keluar cepat2 tau. Jgn bg ibu sakit lama2. Lepas tu masa contraction zikir ya fattah bnyak kali. Alhamdulillah saya amalkan mcm tu. Contraction setengah jam terus baby keluar

Sis boleh imagine yg sis akan kurang sakit, mksd sy tak akan sesakit mcm yg sis byg. Paling2 mcm senggugut je hehe. Sis boleh kata pd diri juga, kalau ada org perempuan lain yg ok je beranak xsakit, sy pun boleh. Sy buat begitu 😁

4y ago

Imagine xsbr nk jumpa baby 😍😍

Harini due dates sya sis .. Tukar mindset sis ecited nkn sambut baby .. Banyak kan berdoa .. Selalu tgo pic2 baby .. Msti lepas ni rasa takut tu hilang .. Lepas beranak smua rasa sakit hilang sis lepas tgo muka baby tu nti ..πŸ˜‡

VIP Member

Nak jumpa baby mesti kena excited kan. Hehe. Jangan risau, InsyaAllah semuanya baik-baik je. Mcm saya, saya tak baca pengalaman2 orang. Buat lagi takut! So saya be positive je, nanti dalam LR, nurse & doc ada & akan bantu.

Sya first anak masa lpas beranak mmg serik dah nak beranak dah lpas 2 tahun jdi lupa rasa sakit n tba2 rasa tk sabar nak branak... Mula2 mmg tkut tpi trima jgak nak tak nak dia akan kluar jgak anak tu kan positif jeπŸ€—πŸ€—

Saya pn sgt2 takut dan risau. Tapi skrg saya bnyk berdoa pd Allah ja. Sbb apa2 drpd Dia. Dan saya cuba ubah mindset yg tak lama lg nak jumpa baby saya yg aktif sgt ni. Saya dah lama geram dgn dia. So jadi excited nak jumpa.

VIP Member

cakap pd diri sendiri, org lain boleh beranak dgn senang, kita pun boleh .. lepas tu fikir tak sabarnya nak jumpa baby lepas ni.. mcm saya seminggu sebelum due, dah fikir next week dah ada baby dalam bilik ni . 😍