Letih @ Malas

Assalamualaikum hai semua.. ada tak ibuยฒ yang waktu mengandung rasa penat sangat @ malas sangatยฒ sampaikan kebanyakan kerja suami yg buat ๐Ÿ˜‚ ...kadangยฒ nak masak pon rasa macam malas.. beli aje.. waktu anak pertama dulu, suri rumah.. Alhamdulillah ..tak ada masalah .. siap boleh tolong mak mertua masak, buat itu ini.. sekarang ni mungkin dah kerja, jadinya badan rasa malas nak buat apaยฒ .. pernah terjadi tak? sbb saya rasa tahap malas saya ni teruk sangatยฒ .. hahahhahaha

25 Balas
Tulis jawapan

sma la gak.. ni first baby sy. sy sbnrnya suri rumah je tpi smnjak dr awl pregnnt ni sy xde mood nk wat pape.. smpai makan pon nk suami suapkn baru la nk mkn. kdng2 serba slh gak. tpi sungguh2 mood ke laut.. mula2 suami asyik complaint dan sy plk asyik merajuk bila dia dh bnyk complaint.. dn pernah skli gak suami wat xhirau hingga buatkn sy sedih sngt2. masa tu week 8 pregnancy sy hingga kn mlm tu tetiba jd bleeding/ turun darah, tgh mlm tu gak suami pksa gi hosp. kt hosp doktor kata threaten miscarriage mujurlh xkeguguran masa dokter scan.. masa otw balik suami minta maaf dn jnji jga sy elok2.. mujurlah mak sedara dia pernah gak dlm situasi sy masa pregnt muda dlu, dn beliau jgk la nasihatkn suami... alhamdulillah sy dh msuk 20 minggu pregnnt, suami pon xpenah dh ckp apa2 psal wat keje kt umah, siap pesan xyah wat pape klu xlarat๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜….. doakan semuanya bjln lancar ye

Baca lagi
4y ago

wahh .. mood manja tu dari baby lah kot ..hihi .. nasib baik ada mak saudara dia back up ..hihi ..

waalaikumsalamm.. hahahah sis sama la sis.. awal2 ngndung hritu rajin la sikit.. dah msuk third trimester mmmg sakit yang amat pinggul ni then asyik rasa letih penat nk tdo je.. husb la urus si kakak husb la kemas rumah masak.. bila rasa rajin dan okay je saya buat.. husb tak paksa dan tak mengeluh dia sangat faham keletihan saya.. kdg tu sy urut dia.. sbb kesian kt dia.. nasib baik husb kerja sendiri je.. on business online so takde la dia rasa dia rushing katanya.. mse first baby dlu setiap pkul 6 pagi dah bgn nasi goreng siap satu kuali kain hari hari basuh jemur lipat ๐Ÿ˜‚hahahahahahahaha

Baca lagi
4y ago

๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ harap mereka bertabahlah buat seketika..haha

VIP Member

Saya masuk 34weeks je dah tak larat nak masak.. Berdiri lama nanti mula lah cramp sana sini.. And paling ketara always panas, macam kipas ni tak function.. Last week balik rumah mertua pun bangun subuh je lepastu tidur balik, dah lah tidur dekt hall sebab cari aircond lepastu bangun lambat and tak masak breakfast pulak๐Ÿ˜… naseb mertua paham dia cakap tk pe mama masak nanti makan๐Ÿ˜‚

Baca lagi
4y ago

Hehehe.. Amiin๐Ÿ˜๐Ÿ˜

sy dh 29mngu5 hri..letih malas semua ada..tp nk buat mcm mna..anak semua dh keja..suami pn kja klau x masak anak yg umoq 9 thun dn 4 tahun nk mkn..mau x mau kena jugk la..kadang tu memng letih sngat2 suruh suami beli kn lauk n buat keja rumah..anak blk mlm depa pulk buat keja bntu waktu mlm..siang kurng la sikit keja yg nk kena buat

Baca lagi
4y ago

amiiinnn

Alhamdulillah suami boleh bantu tlg buat kerja rumah.. Sy ni xlarat pun gagah jgk kne buat keje, kdg2 husb tlg jgk tp Lpas2 tu klau dia penat dia akn ungkit. Kot laa nak faham bini nk rehat kjap ke, penat preggy.. Ni siap kata pemalas.. Sedih sy.. Bukannya sy x buat kerja rumah lgsung.. Masak pun x pernah miss ๐Ÿ˜ข

Baca lagi
4y ago

Semoga puan dipermudahkan segala urusan bersalin nnt ..Aamiin Aamiin .. mungkin suami pon letih ..sama2 letih .. saya pon baru rasa, bila mengandung kali ni, cepat penat ..buat keje sikit, pastu nak rehat .. sakit perut lain, sakit kaki lain ..huhh

saya bila dah masuk 3rd trimester baru rasa penat/malas sangat2..sampai tahap nak pakai baju lepas mandi pun rasa semput,kot sbb baby dah makin besar..saya masuk 2nd trimester baru berhenti kerja,sebab dah tak larat nak berdiri lama..

4y ago

yelaaa ..saya ni baru rasa .. anak no 1 smpai minggu 40 masih okay ...mungkin salah satu anak saya songsang .. kali ni alhamdulillah okay ..mudah mudahan dapat normal ..tapi penat lain macam ..hihi

sama la... rs penat...rs malas... tp buat jugak la sikit2 yg senang2 ja... x smpai hati plk nk biar hsbnd buat semua... cth time hsbnd masak... sya tolong basuh pinggan.. kalu x pn dok ja kat dapur buat temankn dia berbual...

4y ago

alhamdulillah ..dapat suami yg boleh buat kerja sama2 ... semoga urusan puan dan suami dipermudahkan ..Aamiin ..

sama lah..sy skrg 14week..rasa nak baring atas tilam saja..nak buat ni tu pun rasa mlas..husband n in law smua tak faham cakap sy ni pemalas sgt..alasan sy pregnant sja..๐Ÿ˜”stress juga lah sy..

4y ago

hmm .. mungkin sepanjang dia mengandung mood baik aje kot ..tade rasa malas@letih nak buat itu ini .. lain org, lain rasanya kan .. patutnya janganlah mengata org malas lah apa lah .. tak baik tau makcik2 ni

VIP Member

Wasalam. Sama mcm sy. Cuma skg ada sikit minat nak memasak semula tp bdn cpt letih. Minta husb bwk beli brg konon nk jlan2, tp last2 sy yg cancel kan sbb xlarat. Selalu jdi xada mood, rasa nak baring je. ๐Ÿ˜ญ

4y ago

hahahha .. harap2 lah waktu ngandung je pembawakan mcamni..hihi

Biarla suami buat, rumah dia jugakkan..no need feel guilty..follow your body, malas tu maksudnya mmg kena rehat ye sis..rehat tu penting..main2 dgn anak sulung lg penting dr kerja rumah..

4y ago

hihi ..baikkk .. tapi nasib dpat suami yg faham .. jadinya layan anak sulung jelah .. itu pon banyak ayahnya yg layan ..emaknya dah balik keje letih ..huhu